HARTING otwiera w Polsce zakład produkcyjny

| Wydarzenia

Philip Harting oraz inni przedstawiciele HARTING Technology Group otworzyli nowy zakład produkcyjny w Osielsku koło Bydgoszczy. Jednostka należy do HARTING Customised Solutions (HCS) - organizacji produkcyjnej świadczącej usługi w zakresie projektowania i wytwarzania personalizowanych rozwiązań łączeniowych tworzonych na indywidualne potrzeby klientów.

HARTING otwiera w Polsce zakład produkcyjny

Dostarczanie rozwiązań dedykowanych, które nie stanowią wyrobów standardowych i wytwarzanych masowo, to na rynku złączy i przewodów przemysłowych coraz istotniejsza nisza. Szczególnie dzisiaj, w epoce Przemysłu 4.0, maszyny i systemy wymagają stosowania niezawodnych połączeń, w tym często złożonych, spełniających nietypowe wymogi mechaniczne czy środowiskowe. Do tego w złącza wbudowuje się podzespoły elektroniczne, tworząc kompaktowe systemy o ściśle dopasowanej do potrzeb aplikacji funkcjonalności. Odpowiedzią na te potrzeby rynkowe jest uruchomienie nowej jednostki produkcyjnej Grupy Technologicznej HARTING.

- Inauguracja działalności zakładu pod Bydgoszczą wzmacnia naszą obecność globalną i stawia nas jeszcze bliżej klientów. Działamy bezpośrednio na rynku polskim od września 2007 roku, zaś otwarcie zakładu produkcyjnego stanowi kolejny krok w sferze tutejszego rozwoju. Pod wieloma względami Polska jest dla nas predestynowaną lokalizacją - mówił podczas ceremonii Philip Harting, prezes Grupy.

 
Ceremonia otwarcia zakładu (od lewej): Philip Harting - prezes Grupy Technologicznej HARTING, Andreas Conrad - członek zarządu Grupy Technologicznej HARTING, Christian Schumacher - globalny dyrektor zarządzający HARTING Customised Solutions oraz Mariusz Matejczyk - dyrektor zarządzający HARTING Polska

Omawiany zakład oferuje usługi opracowywania i produkcji rozwiązań łączeniowych "szytych na miarę". Bazując na standardowym portfolio produktów firmy, wytwarzane są wyroby personalizowane. Zakres usług rozciąga się od indywidualnego konfekcjonowania i pakowania elementów, po liczne usługi modyfikacji i dostosowywania złączy do aplikacji, pod kątem mechanicznym, elektrycznym i strukturalnym.

HCS proponuje również tworzenie podsystemów łączeniowych, a także całościowych, zintegrowanych i gotowych do pracy rozwiązań. Przedstawiciele firmy deklarują przy tym elastyczność projektową - tj. możliwość pracy na dokumentacjach zamkniętych, proponowanie modyfikacji, a także tworzenie aplikacji od podstaw na podstawie wymogów odbiorców.

- Nie jest to produkcja wiązek kablowych, ale tworzenie rozwiązań o różnej skali integracji. Przykładowo w złączu możemy zabudować czujniki, elektronikę, do tego dołożyć zestaw przewodów i układ dystrybucji energii. Nasza oferta obejmuje też opracowywanie systemów wymagających zaawansowanego inżynieringu. Przykładowo możemy stworzyć kompletny układ łączeniowy do maszyn na bazie wymogów funkcjonalnych klienta. Tego typu usługi mogą być wykonywane zarówno w kooperacji z działem projektowym klienta, jak też samodzielnie przez naszych specjalistów - wyjaśnia w rozmowie z redakcją Marek Juchimiuk, menadżer produktu Electric w HARTING Polska.

Warto zaznaczyć, że w ramach HCS funkcjonuje sieć podobnych jednostek produkcyjnych zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Ich aktywność jest zogniskowana, podobnie jak dla polskiego zakładu, wokół potrzeb lokalnych rynków. Działalność w sieci daje jednocześnie możliwość wzajemnego uzupełniania się w zakresie możliwości produkcyjnych.

Informacje o zakładzie oraz usługach wytwarzania produktów personalizowanych znajdują się na stronie http://www.harting.pl/zakladhcs/.

W poniższej galerii pokazano przykładowe produkty HCS - złącza z modyfikacjami mechanicznymi, wersje zalewane oraz zintegrowane systemy opracowywane na zamówienie klienta.