Elfa Distrelec dodaje do oferty nowe cewki mocy METCOM MPX firmy KEMET Electronics

Elfa Distrelec - dystrybutor elektroniki, automatyki i techniki pomiarowej - rozszerza swój asortyment cewek mocy o serię METCOM MPX firmy KEMET Electronics. Nowa technologia KEMET charakteryzuje się niskim natężeniem prądu stałego, co czyni ją jedną z najbardziej wydajnych serii cewek tego producenta.

Posłuchaj
00:00

- Zwiększenie gęstości i wydajności zasilania jest kluczowym wyzwaniem dla wielu projektantów. Jeśli chodzi o rozmiar, niezawodność i wydajność, cewki METCOM oferują bardzo niskie straty w małej obudowie, pomagając projektantom tworzyć nowoczesne i wysokowydajne rozwiązania energetyczne, które spełniają coraz bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące zastosowań - stwierdził dr Phillip Lessner, starszy wiceprezes KEMET i dyrektor ds. technologii, komentując wprowadzenie nowych urządzeń.

Kompozytowe cewki METCOM są idealne do stosowania u dostawców zasilaczy DC-DC, jako cewki mocy lub jako cewki filtrujące EMI. Charakteryzujący się stabilną temperaturowo indukcyjnością rdzeń wykonany jest z kompozytu metalowego, nadając technologii charakterystykę wysokiego nasycenia umożliwiającą na przykład utrzymanie funkcji w trybie prądu rozruchu. Seria cechuje się ekranowaną konstrukcją, konfiguracją SMD, niskim wypływem strumienia magnetycznego, temperaturą pracy do +155°C oraz zakresem indukcyjności od 0,10 do 47,00 µH.

Pełna seria MPX od KEMET Electronics jest teraz dostępna w sklepie internetowym Elfa Distrelec.

Źródło: Elfa Distrelec

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.