Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po naszym laboratorium CARLO

| Wydarzenia

Lux et Color Vesprimiensis to konferencja naukowa na temat światła i barw organizowana co roku. W tym roku odbędzie się online w dniach 12-13 listopada.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po naszym laboratorium CARLO

Już 12 listopada będzie można skorzystać z niepowtarzalnej okazji do wzięcia udziału w wirtualnej wycieczce po naszym nowym Laboratorium Wzorcującym i Badawczym Promieniowania Optycznego CARLO.  Oprowadzać będą Jan Lalek, współzałożyciel i CTO GL Optic oraz Andrzej Rybczyński, lider projektu odpowiedzialny za opracowanie sprzętu do wzorcowania i standardu natężenia napromienienia widmowego zainstalowanego w CARLO. 

Dzisiaj CARLO jest jedynym laboratorium w Europie Środkowo-Wschodniej wyposażonym w Ciało Doskonale Czarne, czyli pierwotny wzorzec odniesienia do realizacji jednostki widmowego rozkładu natężenia napromienienia. Tego typu wzorce odniesienia można znaleźć tylko w wiodących Krajowych Instytutach Metrologicznych (NMI) na świecie, takich jak NIST, PTB, NPL czy VNIIOFI. 

Wirtualna prezentacja oraz dwa inne warsztaty zostały przygotowane specjalnie na potrzeby konferencji Lux et Color, która w tym roku odbywa się w całości online, już 12-13 listopada.

Oprócz wirtualnej wycieczki po naszym laboratorium zapraszamy także na warsztaty przygotowane przez naszych topowych specjalistów. Nasz COO Miko Przybyla i Marcin Pelko, Kierownik Laboratorium Wzorcowania i Badań Promieniowania Optycznego (CARLO) przedstawią prezentację na temat zasad pomiarów lamp UV-C i typowych zastosowań. Omówią teorię i praktyczne przykłady zastosowań UV i ograniczeń dezynfekcji UV-C.  Prof. Dr hab. inż. Krzysztof Wandachowicz z Politechniki Poznańskiej i Jacek Dylak, programista i specjalista matrycowych pomiarów luminancji i kierownik projektu GL OPTICAM Systems, opowiedzą o praktycznym zastosowaniu pomiarów rozkładu luminancji oraz przedstawią na żywo nasz GL Opticam 3.0 4K TEC

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Kliknij w link po szczegóły.