Lampy LED, świetlówki, promienniki podczerwieni i UV - oferta MerXu

| Wydarzenia

Lampy LED, świetlówki, promienniki podczerwieni i UV - oferta MerXu

Lampy LED, świetlówki, promienniki podczerwieni i UV - oferta MerXu

Choć w ostatnich latach branżę oświetleniową zdominowały źródła LED, w ofercie MerXu klienci znajdą również szeroko stosowane świetlówki, a także źródła promieniowania szczególnego zastosowania, czyli lampy UV oraz promienniki podczerwieni.

Dlaczego właśnie LED?

Oferta MerXu obfituje w różnego rodzaju źródła światła bazujące na technologii opartej o diody elektroluminescencyjne. Z punktu widzenia użytkownika, jest to obecnie najlepsze rozwiązanie zarówno w warunkach domowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Stosuje się je nawet oświetleniu ulicznym i często również w halach magazynowych oraz produkcyjnych, choć tu nie zawsze się sprawdza ze względu na możliwość występowania specyficznych warunków.

Technologia LED jest w porównaniu z innymi źródłami światła ekonomiczna nie tylko w eksploatacji, ale już na etapie wykonawstwa. Projektując instalację oświetleniową w oparciu o diody elektroluminescencyjne, można przyjąć mniejszą liczbę obwodów, niż w przypadku świetlówek czy innych źródeł o większych mocach. 

Świetlówki i lampy UV

Mimo powszechności LED, dużym powodzeniem wśród nabywców cieszą się również świetlówki. Są tanie i można dzięki nim uzyskać duże wartości natężenia oświetlenia, szczególnie stosując oprawy z odbłyśnikami. Świetlówki odznaczają się niemal 360 stopniową emisją światła, co przyczynia się do ich popularności.

Platforma zakupowa MerXu, poza LED-ami i świetlówkami, oferuje swoim klientom również produkty oświetleniowe o specyficznym zastosowaniu, takie jak np. promienniki UV. Świetlówki emitujące fale ultrafioletowe działają bakteriobójczo, dlatego są stosowane m. in. w przemyśle farmaceutycznym i medycznym oraz żywieniowym, w szpitalach, przychodniach, gastronomii, a nawet żłobkach czy przedszkolach.

Promienniki podczerwieni w ofercie MerXu

Wśród specyficznych źródeł emisji światła dostępnych na platformie zakupowej MerXu należy wymienić również szeroki asortyment promienników podczerwieni. Klienci znajdą w ofercie wysokiej jakości promienniki zasilane elektrycznie z tradycyjnego gniazdka 230 V/50 Hz. Urządzenia odznaczają się dobrymi parametrami grzejnymi, w wielu przypadkach lampa IR chroniona jest żaroodpornym szkłem, które zabezpiecza ją przed przedostawaniem się kurzu i brudu.

Sprzęt może być zwykle stosowany w dobrze wentylowanych wnętrzach, a także na zewnątrz, dlatego świetnie nadaje się do wspomagania prac budowlanych przeprowadzanych podczas zimnych pór roku. Może pełnić również funkcję dogrzewania pomieszczeń, a także ogrzewania w kawiarnianych ogródkach podczas wieczorów czy w chłodniejsze dni.

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie