Społeczność element14 ogłasza zwycięzców corocznego konkursu

| Wydarzenia

Należąca do koncernu Avnet Leeds społeczność element14.com ogłosiła zwycięzców dorocznych nagród Społeczności. Najlepsi innowatorzy, projektanci i inżynierowie zostali wyróżnieni w ramach wielu kategorii, w tym kilku nowych, które pojawiły się dopiero w bieżącym roku.

Społeczność element14 ogłasza zwycięzców corocznego konkursu

- Miniony rok był niezwykle trudny dla wszystkich. Jesteśmy bardzo dumni ze sposobu, w jaki nasza obejmująca ponad 700 tysięcy użytkowników społeczność zebrała się, aby stworzyć rozwiązania pomagające zwalczać COVID-19 oraz sprawiać by życie z dystansowaniem społecznym stało się wygodniejsze i przyjemniejsze. Nie możemy się doczekać by zobaczyć, jak członkowie naszej społeczności będą pokonywać kolejne granice i dzielić się nowymi, ekscytującymi projektami w 2021 roku - powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w serwisie element14.

Zwycięzcami Nagród Społeczności element14 za 2020 rok są:

  • Wschodzący Twórca Treści RokuRichard Seals, Wielka Brytania – Richard wniósł do społeczności bogaty zestaw umiejętności, wysoki poziom kreatywności oraz rewelacyjne poczucie humoru, które objawiały się w jego projektach przez cały 2020 rok. Przygotował wiele postów na blogu, dając szansę innym członkom społeczności by śledzić jego postępy i uczyć się od niego.
  • element14 Prezentuje Projekt Wideo RokuMaska na Twarz Raspberry Pi, przetwarzająca mowę na tekst z diodami LED – Lorraine Underwood z Wielkiej Brytanii stworzyła tę wysoce zaawansowaną, opartą na Raspberry Pi maskę, która pomaga przełamać bariery komunikacyjne dzięki transkrypcji tego co mówi jej użytkownik i wyświetlaniu treści na tablicy LEDowej, na przedniej stronie maski.
  • Wyzwanie Projektowe RokuPomiary zmian klimatycznych z użyciem systemu hydroponicznego – W ramach wyzwania projektowego „Sustain the World” Satoshi Suzuki z USA zbudował w pełni funkcjonalną farmę hydroponiczną, wyposażoną w oparty o Internet, interfejs monitorujący. Farma analizuje stężenie dwutlenku węgla, korzystając ze sprzętu marki Infineon. Projekt był nie tylko genialny, ale też udowadniał posiadanie szerokich umiejętności inżynierskich i stanowił inspirację dla społeczności.
  • Project14: Projekt RokuMr. Machine zyskuje usprawnienie – Gene Breniman z USA bawił się klasyczną zabawką-robotem Mr. Machine, by pokazać możliwości stworzenia czegoś nowego ze starego przedmiotu. W ramach ulepszeń wymieniono oryginalny mechanizm nakręcania i zastąpiono go silnikami elektrycznymi, zwiększając zakres ruchu. Dodano też diody LED i inne elementy.
  • Project14: Osoba Decyzyjna RokuGene Breniman również wniósł w minionym roku bardzo wiele ze swojego doświadczenia i wiedzy do licznych różnych konkursów serii Project14. Pomógł tym samym wskazać, które ze zrealizowanych projektów najlepiej wpasowywały się w comiesięczne tematy przewodnie.
  • Project14: Pomysłodawca RokuMiguel Pineiro z Chile złożył wiele kreatywnych pomysłów na nowe konkursy w całym 2020 roku, z których wszystkie zostały bardzo dobrze odebrane przez Społeczność.
  • Project14: Influencer RokuFrank Milburn z USA opublikował w 2020 roku niezliczone projekty, posty na blogach i materiały wideo oraz odegrał kluczową rolę dla programu Project14.
  • Ulubione Produkty Roku Testowane w Praktyce Oscyloskop InfiniiVision 3000T X-Series MSOX3034 i Raspberry Pi HQ Camera były tak popularne, że zajęły pierwsze miejsce ex aequo. Choć bardzo się od siebie różnią, stanowią przykład różnorodności produktów, jakie Farnell dostarcza jako globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, a które są dostępne do testowania przez członków Społeczności element14.
  • Tester RokuJan Cumps z Belgii został nagrodzony za swój szeroki wkład w program testów, a w tym za przeprowadzenie jednego z najciekawszych testów 2020 roku, obejmującego zestaw Infineon Blockchain kit.
  • Ulubione Webinarium RokuWprowadzenie do TinyML, przeprowadzone przez Edge Impulse – firma Edge Impulse przeprowadziła członków społeczności przez rozwiązania oparte o Uczenie Maszynowe, omawiając produkt TinyML i sposoby, w jakie można na nim tworzyć praktyczne aplikacje, działające w oparciu o mikrokontrolery pobierające bardzo mało mocy.

Coroczne nagrody Społeczności to jeden z wielu sposobów, w które element14 świętuje sukcesy swoich inżynie16rów i twórców, okiełznujących możliwości płynące z wykorzystania elektroniki celem uzyskania pozytywnego wpływu na swoje lokalne otoczenie i na cały świat.

źródło: Farnell