Farnell dodaje do oferty nową aparaturę serii Smart Bench Essentials firmy Keysight

| Wydarzenia

Farnell rozszerzył wybór aparatury kontrolno-pomiarowej, wprowadzając nową serię przyrządów Smart Bench Essentials firmy Keysight. Wprowadzona właśnie na rynek seria obejmuje holistycznie skomponowaną rodzinę aparatury wyposażonej w bogaty zestaw interfejsów komunikacyjnych, umożliwiających zdalną pracę.

Farnell dodaje do oferty nową aparaturę serii Smart Bench Essentials firmy Keysight

W ramach pojedynczego rozwiązania firma Keysight zintegrowała wiele urządzeń pomiarowych, maksymalizując tym samym produktywność oraz stosunek możliwości do ceny produktu. Co więcej, seria Smart Bench Essentials zapewnia pełną łączność pomiędzy aparaturą kontrolno-pomiarową i chmurą. Stanowi idealne rozwiązanie wspierające nauczycieli i uczniów, ułatwiające zdalne nauczanie. Świetnie sprawdzi się również w rękach profesjonalnych inżynierów, którzy poszukują aparatury oferującej pełnię interfejsów komunikacyjnych oraz pozwalającej na pracę z domu.

Seria Smart Bench Essentials obejmuje holistycznie dobraną grupę niewielkich urządzeń kontrolno-pomiarowych, wyróżniających się zaawansowanym zestawem interfejsów komunikacyjnych. Składają się na nią: zasilacz stałoprądowy, multimetr cyfrowy i generatory funkcyjne, pracujące wraz z popularnymi oscyloskopami Keysight 1000X. Seria Smart Bench Essentials zapewnia innowacyjne wrażenia użytkowe, rewolucjonizując sposób w jaki inżynierowie wykonują zdalne pomiary i współpracują ze sobą. Dodatkowy, dostępny w ramach serii zestaw do ustawiania aparatury, pozwala inżynierom na optymalną organizację przestrzenną przyrządów w układzie 2 x 2 elementy, zmniejszając zajmowaną przestrzeń i poprawiając wrażenia użytkowe.

W ramach serii Smart Bench Essentials, dostępnej teraz w Farnell, znaleźć można:

  • trójkanałowy zasilacz stałoprądowy (EDU36311A), który zapewnia trzy izolowane kanały, pozwalające na dostarczanie 90 W mocy. Urządzenie cechuje się intuicyjnym, łatwym w użyciu interfejsem, sterowanym ręcznie, lub programowanym poprzez łącze USB i sieć LAN. Wysokiej jakości wyświetlacz graficzny o rozdzielczości WVGA prezentuje informacje na temat ustawień zasilacza i stanu wyjść. Warto dodać, że urządzenie jest ciche i zabezpieczone przed podawaniem nadmiernego napięcia, prądu czy przed zbytnim wzrostem temperatury.
  • 5,5-cyfrowy multimetr cyfrowy (EDU34450A) - niewielki, nowoczesny multimetr cyfrowy, zaprojektowany do zastosowań biurkowych. Jest w stanie mierzyć 11 różnych sygnałów wejściowych, a w tym napięcie stałe, prąd stały, napięcie przemienne w trybie TrueRMS, prąd przemienny, rezystancję (dwu- i 4-przewodowo) i częstotliwość oraz badać zwarcie i testować diody, a także mierzyć temperaturę i pojemność. Wśród innych, kluczowych cech warto wymienić 5,5-cyfrową rozdzielczość, możliwość wykonywania do 110 odczytów na sekundę, przydatną w aplikacjach krytycznych z punktu widzenia szybkości pracy aparatury, a także pojemną pamięć wbudowaną, która pozwala na rejestrowanie długich przebiegów. Ten wysoce wydajny, niedrogi multimetr cyfrowy jest wyposażony w 7-calowy, kolorowy wyświetlacz, prezentujący dwa wyniki pomiarów jednocześnie. Ma też wbudowany interfejs USB i sieci LAN, pozwala na obsługę nośników Flash na USB oraz pracuje pod kontrolą oprogramowania, które umożliwia zdalne sterowanie i rejestrowanie danych.
  • generatory przebiegów arbitralnych o paśmie 20 MHz - obejmują urządzenia jedno- (EDU33211A) i dwukanałowe (EDU33212A), które można sprząc pod amplitudowo i częstotliwościowo i zdalnie wyzwalać. Wśród oferowanych funkcji znaleźć można sześć wbudowanych typów modulacji i 17 popularnych przebiegów, które pozwalają symulować typowe aplikacje na potrzeby prowadzenia testów. Generatory umożliwiają definiowanie 16-bitowych przebiegów arbitralnych, zapisywanych w pamięci o pojemności do 8 milionów próbek na kanał. Intuicyjny, pełny informacji interfejs na frontowym panelu składa się z 7-calowego, kolorowego wyświetlacza, na którym można jednocześnie definiować parametry, podglądać sygnał na wyjściu i edytować go. Dzięki wbudowanym interfejsom USB i LAN oraz stosownemu oprogramowaniu, aparatura może pracować zdalnie, a umieszczone na froncie gniazdo USB ułatwia wygodne zarządzanie plikami na nośnikach USB.

Kompletny wybór aparatury maki Keysight cechuje się jednolitym interfejsem użytkownika i oprogramowaniem, dzięki któremu użytkownicy mogą podłączać swoją aparaturę na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie pracują. Klienci mogą z łatwością zintegrować wiele urządzeń i skonfigurować je, sterować ich pracą oraz je monitorować z poziomu pojedynczego ekranu. Wykorzystując oprogramowanie Keysight PathWave Benchvue lub nowe programy, takie jak Remote Learning czy Lab Manager, dane mogą być dzielone pomiędzy członkami zespołów pracującymi w różnych lokalizacjach.

źródło: Farnell