Yamaha podsumowuje udział na Productronica 2021

| Wydarzenia

Yamaha Motor Europe Robotics Division podsumowała swój udział w Targach Productronica 2021 w Monachium, gdzie zaprezentowała szereg nowych, zaawansowanych rozwiązań do montażu powierzchniowego.

Yamaha podsumowuje udział na Productronica 2021

Najważniejszym elementem prezentacji Yamahy były nowe urządzenia montażu i inspekcji serii YR. Zostały one opracowane z myślą o nowoczesnej produkcji opartej o zbieranie i analizę danych. Nowe systemy pozwalają ponadto na znaczące przyspieszenie programowania i ustawiania procesu, dzięki czemu znacznie skracają czas cyklu. Wszystko to przy zachowaniu najwyższej dokładności układania nawet najmniejszych elementów.

Odwiedzający mieli możliwość zobaczenia również automatu nowej generacji YRM20 z zaawansowaną obrotową głowicą układającą, dyszami o niskim współczynniku uderzenia, najnowocześniejszym systemem sterowania ruchem i udoskonalonym systemem wizyjnym.

Zaprezentowano ponadto nowe urządzenie inspekcyjne YRi-V AOI, pozwalające na osiągnie najwyższej dokładności kontroli wszystkim użytkownikom – niezależnie od tego, z jakiego rodzaju urządzeń produkcyjnych SMT korzystają.

Kolejnym dostępnym elementem była drukarka klasy Premium YSP10, prezentowana wraz z nowymi platformami YAHAMA YR. W ramach rozwiązania One Stop Smart Solution system ten umożliwia szybki transport płytek oraz nowe funkcjonalności, które minimalizują ingerencję człowieka, skracają czas cyklu i zwiększają wydajność.

Odwiedzający mieli możliwość zobaczyć również jak zaawansowane oprogramowanie, takie jak Production Analytics Dashboard oraz nowa platforma komunikacji danych YAMAHA Intelligent Factory, umożliwiają tzw. inteligentną produkcję, informując na bieżąco o statusie urządzeń, przeprowadzając zaawansowaną kontrolę procesu (APC), traceability oraz dwukierunkową weryfikację. Ponadto zaprezentowano zalety nowej platformy oprogramowania YSUP, która upraszcza kontrolę nad urządzeniami i procesami, i co za tym idzie - monitorowania i poprawiania wydajności.

Dodatkowo Yamaha, w zakresie technologii zrobotyzowanych, zaprezentowała serię YK-XE SCARA oraz moduły przenośników liniowych, pokazując ich zastosowania w automatyzacji powtarzalnych zadań w branży produkcji elektroniki. Odwiedzający mieli możliwość zobaczyć jak przenośniki LCMR200 umożliwiają elastyczny, prosty i wydajny transport w obrębie linii lub gniazda produkcyjnego. Natomiast w oparciu o konkurencyjne cenowo roboty Yamaha YK-XE SCARA, dostępne w wersjach o długości ramienia od 400 do 710 mm, pokazano jak w prosty sposób można wykonać zadania związane z pakowaniem i procesami montażowymi.

źródło: Renex