GL Optic nagrodzone podczas Targi Światło 2022.

| Wydarzenia

System GL Opticam 3.0 4 K TEC otrzymał nagrodę główną w konkursie „Najlepszy produkt targowy” podczas 29 Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło w Warszawie.

GL Optic nagrodzone podczas Targi Światło 2022.

Celem konkursu jest propagowanie najlepszych rozwiązań pod względem technicznym, wzorniczym, użytkowym i innowacyjnym, ale jak podkreślił dyrektor wydarzenia Marek Orłowski, chodziło o docenienie produktów a nie firm. Kapituła podkreślała, że nagrodzone zostały rozwiązania zaawansowane technologicznie.

GL Opticam 3.0 4K TEC to  kompleksowy system do matrycowego pomiaru luminancji ze szczególnym uwzględnieniem pomiaru oświetlenia drogowego, zgodnego z wymaganiami normy PN-EN 13201. Innowacyjną cechą, jakiej do tej pory nie posiadał żaden system tego typu, jest jego całkowite przystosowanie do pomiarów w terenie. Dzięki zastosowaniu obudowy klasy IP54 oraz stabilizacji temperatury pracy układu pomiarowego, jest przystosowany do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Bateryjne źródło zasilania oraz szereg dodatkowych akcesoriów takich jak znaczniki pola pomiarowego czy koło do pomiaru odległości, ułatwiają pomiary w terenie. Komputer wraz z  oprogramowaniem umożliwia wygodne i szybkie uzyskanie wyników, które  pozwalają na ocenę jakości oświetlenia drogi/obszaru w czasie rzeczywistym. Wszystko spakowane jest w poręczne skrzynie, z których można zbudować wygodne stanowisko do obsługi całego systemu.

Nie tylko system GL Opticam zdobył uznanie podczas Targów.  Nasz Dyrektor Zarządzający, Mikołaj Przybyła otrzymał tytuł Osobowości Roku 2021 w kategorii otoczenie biznesu. Marek Orłowski, Dyrektor Targów Światło podkreślał, że w tym konkursie chodziło o docenienie ludzi, którzy tworzą przemysł oświetleniowy w Polsce, łącząc naukę i biznes i propagują polską myśl techniczną w zakresie techniki oświetleniowej. 

Jesteśmy bardzo dumni z obu wyróżnień. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć zespół, który wspólnie pracuje nad tworzeniem innowacyjnych rozwiązań, unikatowych na skalę światową. 

3 dni Targów były dla nas wypełnione spotkaniami na naszym stoisku, ale także przeprowadziliśmy dwa wykłady dla odwiedzających. Pierwsza prezentacja zatytułowana „Praktyczne doświadczenia z prowadzenia pomiarów rozkładu luminancji na oświetlonych odcinkach dróg klasy M  oraz strefach dostępu do tuneli ” odbyła się w ramach szkolenia „Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe w służbie samorządu”, które zostało zorganizowane we współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa. Przeprowadził ją Mikołaj Przybyła. Zaprezentował jak wygląda pomiar luminacji w terenie, jakie są odpowiednie warunki do przeprowadzenia takich pomiarów oraz wg jakich standardów powinny one zostać wykonane. Przedstawił także praktyczne doświadczenia zdobyte podczas wykonywania pomiarów luminancji w terenie dla różnych zastosowań, m.in. oceny jakości zamontowanego oświetlenia, weryfikacji nowoczesnych systemów sterowania oświetleniem drogowym czy pomiarów luminancji różnych nawierzchni. W prezentacji poruszono także kwestie pomiaru luminancji w strefie dostępu do tunelu, na podstawie pomiarów przeprowadzonych w Skandynawii. Drugą prezentację pt. „Praktyczne metody pomiarów modułów, lamp i opraw LED zgodnie z nowymi wymaganiami Ekoprojektu” w ramach szkolenia „Nowoczesny sprzęt oświetleniowy wymagania , rozwiązania, badania – kompendium wiedzy dla projektanta i producenta” przeprowadził Marcin Pelko.  Przedstawił zmiany jakie wprowadza ekoprojekt, jak należy prawidłowo wykonywać pomiary, a także jakie są praktyczne doświadczenia wynikające z wykonania kilkuset takich pomiarów w ciągu ostatnich miesięcy.