Dalsze etapy rozwoju sztucznej inteligencji w zakładzie produkcyjnym Wamtechnik

| Wydarzenia

Naszym nadrzędnym celem jest stały proces doskonalenia jakości produkowanych przez nas baterii. Rozwój sztucznej inteligencji pomaga nam ten cel zrealizować.

Dalsze etapy rozwoju sztucznej inteligencji w zakładzie produkcyjnym Wamtechnik

 Jednym z działań jakie wdrażamy w firmie z tego zakresu jest projekt KITT4SME, którego przegląd odbył się w kwietniu w Lugano w Szwajcarii po 16 miesiącach od rozpoczęcia projektu. Okres trwania projektu to 60 miesięcy, a nasze obecne działania skupiają się na zastosowaniu sztucznej inteligencji w obszarze kontroli jakości. Pracujemy nad tym by analizować dane z wykorzystywanych w procesie produkcji zgrzewarek by następnie w odpowiednim momencie być w stanie przewidzieć możliwość wystąpienia ewentualnych anomalii w procesie zgrzewania, a tym samym wyeliminować zgrzewy nie spełniające jakościowych wymagań. W tym zakresie współpracujemy z firmą Ginkgo Analytics, która zajmuje się opracowaniem dla nas modelu dedykowanego dostosowanego do charakteru jednego z procesów produkcji. Model ten będzie w stanie uczyć się zmieniających warunków jakie zachodzą w procesie zgrzewania oraz wykonywać obliczenia w czasie rzeczywistym. Dzięki zaawansowanej technologii system będzie informował operatora o konieczności podjęcia odpowiednich działań by zapobiec wadliwego zgrzewu, a tym samym produktu o obniżonej jakości

Aktualnie pracujemy również nad możliwością przesyłania danych bezpośrednio z maszyn pracujących na liniach montażowych do platformy KITT4SME w czasie rzeczywistym. Nasi inżynierowie z działu R&D stworzyli oprogramowanie, które jest interfejsem pomiędzy maszynami na produkcji, a platformą KITT4SME. Niebawem przeprowadzimy pierwsze test przesyłu tych danych.

 

Projekt KITT4SME skierowany jest w szczególności do MŚP w Europie, celem zapewnienia im dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań sprzętowych, oprogramowania i innych, wspomagających procesy decyzyjne. Całość, udostępniana jako konfigurowalna modułowa platforma cyfrowa, pozwoli jednocześnie na bezproblemową implementację rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w systemach produkcyjnych.