GL Optic otrzymało nagrodę Design Plus Award powered by Light + Building

| Wydarzenia

Zostaliśmy nagrodzeni „Design Plus Award powered by Light + Building” za innowacyjny, pierwszy na świecie miernik luminancji w pełni przygotowany do pomiarów w terenie GL Opticam 3.0 4K TEC.

GL Optic otrzymało nagrodę Design Plus Award powered by Light + Building

Zostaliśmy nagrodzeni  „Design Plus Award powered by Light + Building” za innowacyjny, pierwszy na świecie miernik luminancji w pełni przygotowany do pomiarów w terenie GL Opticam 3.0 4K TEC. Wielokrotnie nagradzany matrycowy miernik luminancji zostanie zaprezentowany na targach Light + Building Autumn Edition 2022 we Frankfurcie w dniach 2-6 października. Będzie go można zobaczyć na specjalnie przygotowanej wystawie wszystkich nagrodzonych produktów, niedaleko Design Plaza  w hali nr 3 oraz na naszym stoisku H69 w hali nr 8.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 2.10.2022. Wysoko wykwalifikowane jury ekspertów oprócz ogólnej koncepcji i jakości projektu, uhonorowało również innowacyjność, a także techniczną i ekologiczną jakość tego kompaktowego systemu do pomiaru luminancji oświetlenia ulicznego, w pełni przystosowanego do pomiarów w terenie.

GL OPTICAM 3.0 4K TEC to pierwszy w pełni dostosowany system do pomiarów oświetlenia ulicznego, zgodnie z normą EN 13201:2016. Pomiar rozkładu luminancji na drogach to skomplikowany proces, który kosztuje czas i pieniądze oraz wymaga udziału wielu fachowców. GL OPTICAM 3.0 4K TEC dostarcza w ciągu kilku sekund wszystkie dane pomiarowe niezbędne do obliczenia standardowej zgodności rozkładu luminancji wybranego oświetlenia ulicznego i obszarowego. W przeciwieństwie do innych laboratoryjnych urządzeń pomiarowych, GL OPTICAM 3.0 4K TEC jest pierwszym na świecie systemem przeznaczonym do pomiarów terenowych.

Light + Building Autumn Edition 2022 odbędzie się w dniach 2-6 października 2022 we Frankfurckim Centrum Wystawienniczym. Branża zaprezentuje inteligentne rozwiązania, wyznaczające trendy technologie oraz aktualne trendy projektowe na wiodących międzynarodowych targach techniki oświetleniowej i budowlanej.

Design Plus Award to jeden z wiodących konkursów projektowych w Niemczech. Jest przyznawany od 1983 roku przez „Initiative Form und Leben“ pod wspólnym patronatem Messe Frankfurt, Niemieckiej Rady Wzornictwa oraz Stowarzyszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych. Łącznie 72 firmy z 19 krajów zgłosiły 112 produktów. Łącznie wyróżniono 33 produkty. Niemiecka Rada Wzornictwa działa od 1953 roku jako wiodące na świecie centrum kompetencji w zakresie komunikacji i transferu wiedzy w dziedzinie designu, marki i innowacji. Dzięki międzynarodowym ofertom, wsparciu dla młodych projektantów i członkostwu, jest częścią globalnej społeczności projektantów i zawsze przyczyniał się do tworzenia wymiany i sieci na całym świecie. Poprzez wydarzenia, kongresy, konkursy, spotkania jury i kręgi eksperckie Niemiecka Rada Wzornictwa łączy swoich członków i wielu innych międzynarodowych ekspertów w dziedzinie designu i marki, promuje dyskurs i dostarcza ważnych impulsów dla światowej gospodarki. W jej skład wchodzi obecnie ponad 350 firm.