Nowe złącza EDAC Clipzin dla Raspberry Pi Pico już dostępne wyłącznie w Farnell

| Wydarzenia

Farnell jako wyłączny dystrybutor wprowadza nową, innowacyjną serię złączy Clipzin™. Produkowane przez EDAC i zaprojektowane przez OpenLX SP Ltd, złącza Clipzin™ są przeznaczone przede wszystkim dla Raspberry Pi® Pico i PicoW oraz modułów Arduino® Connect, a w przyszłości będą dostępne kolejne opcje. Złącza Clipzin™ oferują unikalny, półtrwały sposób montażu jednej płytki drukowanej na drugiej.

Nowe złącza EDAC Clipzin dla Raspberry Pi Pico już dostępne wyłącznie w Farnell

Clipzin™, opracowane jako złącze krawędziowe dla rozwiązań generacji IoT, ułatwia produkcję i modularyzację, sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi poprzez promowanie łatwej modernizacji oraz możliwości ponownego wykorzystania. Umożliwia klientom tworzenie jednego projektu, który może być elastycznie dostosowywany, a także oferuje warianty, co skraca czas projektowania i ogranicza konieczność przechowywania wielu wersji.

Clipzin™ umożliwia szybkie podłączanie i odłączanie czujników, modułów komunikacyjnych oraz obliczeniowych, takich jak nowy Raspberry Pi Pico. Zaprojektowany z myślą o prototypach dla produkcji, zacisk zatrzymujący zapewnia, że moduły nie będą się rozłączać po montażu lub w trakcie eksploatacji oraz pozwala na łatwą wymianę płytek drukowanych w razie potrzeby. Wszystko to z kolei sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla twórców oraz do zastosowań stawiających wyśrubowane wymogi bezpieczeństwa w produkcji.

Przed wprowadzeniem Clipzin™ moduły takie jak PicoW wymagały od użytkowników lutowania złącza przelotowego do PicoW oraz montowania złącza na płytce drukowanej. Clipzin™ wymaga jedynie zamontowania złącza powierzchniowego na jednej płytce drukowanej, co znacznie poprawia wydajność produkcji.

Kluczowe zalety złączy EDAC Clipzin™ obejmują:

  • Wersja 20-stykowa jest już dostępna; wersje 6-, 8- i 17-stykowe będą dostępne wkrótce
  • Możliwość półtrwałego montażu jednej płytki drukowanej do drugiej
  • Szybki montaż bez użycia narzędzi z pozytywnym, potwierdzającym „kliknięciem”
  • Nadaje się do lutowania powierzchniowego, co znacznie zwiększa wydajność produkcji
  • Wymaga montażu złącza tylko po jednej stronie każdej płytki drukowanej
  • Pozłacanie zapewniające niezawodność

- Clipzin™ to naprawdę innowacyjne złącze dla Raspberry PI Pico. Zapewnia ono nowy, niewymagający lutowania sposób montażu Raspberry Pi Pico na innej płytce drukowanej, co pozwala na wymianę pomiędzy modelami Pico. Cieszymy się, że jesteśmy wyłącznym dystrybutorem tego nowego produktu, co jeszcze bardziej wspiera nasze długoterminowe zaangażowanie w Raspberry Pi i nasze bogate portfolio produktów oraz akcesoriów tej firmy - mówi Romain Soreau, Head of Single Board Computing w Farnellu.

- Od wielu lat ściśle współdziałamy z Farnell i nawiązaliśmy silną współpracę. Ten wstępny okres wyłączności na wprowadzenie Clipzin™ jest kolejnym dowodem naszego wspólnego zaangażowania w sukces naszych klientów - mówi Chrissy Cooper, Sales Director w EDAC Europe.

- Dzięki PiFace™ i CodeBug™ możemy pochwalić się długą historią wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek z Farnell. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem EDAC to fantastyczna współpraca przy tworzeniu nowego złącza, które ułatwia użytkownikom korzystanie z rosnącej gamy modułów takich jak Raspberry Pi® PicoW. Clipzin™ uwalnia wydajność produkcji w montażu powierzchniowym, w porównaniu z kosztami i złożonością montażu przelotowego w istniejących rozwiązaniach z pinami typu header - dodał dr Andrew Robinson, Engineering Director w OpenLX SP Ltd.