Podejmij wyzwanie projektowe poświęcone eksperymentom z superkondensatorami!

| Wydarzenia

Społeczność element14 rozpoczęła niedawno wyzwanie projektowe poświęcone eksperymentom z superkondensatorami — Experimenting with Supercapacitors Design Challenge. Konkurs ten daje uczestnikom możliwość zbadania potencjału superkondensatorów Cornell Dubilier i rywalizacji o atrakcyjne nagrody.

Podejmij wyzwanie projektowe poświęcone eksperymentom z superkondensatorami!

Superkondensatory, znane również jako ultrakondensatory i dwuwarstwowe kondensatory elektryczne (EDLC), to zaawansowane kondensatory o znacznie wyższych wartościach pojemności niż elementy standardowe. To urządzenia do magazynowania i dostarczania energii, które oferują szybkie i niezawodne impulsy mocy, dzięki czemu idealnie nadają się do różnych zastosowań.

Superkondensatory — od turbin wiatrowych i transportu masowego po pojazdy hybrydowe i elektryczne, elektronikę użytkową, urządzenia do pozyskiwania energii oraz sprzęt przemysłowy — stały się kluczowym elementem rewolucjonizującym magazynowanie energii i wydłużającym żywotność baterii. Dzięki możliwości zapewnienia milionów cykli pracy - nawet w wymagających warunkach - superkondensatory stanowią opłacalną alternatywę dla tradycyjnych baterii lub dodatkowych źródeł zasilania.

Zgłoszenia do wyzwania projektowego Experimenting with Supercapacitors Design Challenge są już otwarte i potrwają do 17 lipca. Wybrani uczestnicy zostaną ogłoszeni 19 lipca, a okres eksperymentów w ramach wyzwania oficjalnie rozpocznie się 20 lipca. Zwycięzcy zostaną wyłonieni we wrześniu 2023 r.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają zestaw Adafruit Circuit Playground Express Advanced Pack o wartości 100 dolarów. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma cyfrowy oscyloskop od Multicomp Pro o wartości 700 dolarów, a także kamerę sportową GoPro HERO10 Black o wartości 350 dolarów. Zwycięzca nagrody głównej otrzyma analizator widma i obciążenie elektroniczne DC od Multicomp Pro, o wartości odpowiednio 1144 i 400 dolarów.

Aby dowiedzieć się więcej o wyzwaniu projektowym Experimenting with Supercapacitors Design Challenge i wziąć udział w konkursie, należy odwiedzić stronę https://community.element14.com/challenges-projects/design-challenges/experimenting-with-supercapacitors/.

źródło: Farnell