Grupa RENEX wśród finalistów konkursu Dobry Wzór 2023

| Wydarzenia

W tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór, prowadzonego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Grupa RENEX po raz kolejny znalazła się w gronie finalistów, dzięki rozwiązaniom w dziedzinie robotyki przemysłowej pod marką REECO. Przez ekspertów branżowych doceniony został robot ze stołem obrotowym.

Grupa RENEX wśród finalistów konkursu Dobry Wzór 2023

Marka REECO oferuje roboty przemysłowe, odzież oraz meble antystatyczne. Roboty REECO umożliwiają małym i średnim przedsiębiorstwom szybką automatyzację procesów. Centralnym elementem zaprezentowanej innowacji jest stół obrotowy, który umożliwia ergonomiczne, ręczne wprowadzenie elementów (np. płyt PCB) do obszaru roboczego, zwiększając efektywność operacji poprzez minimalizację czasu transportu detali.

Konkurs Dobry Wzór stanowi ważną platformę promującą najlepsze praktyki w zakresie wzornictwa i innowacji w Polsce. Nagrodzone oraz nominowane do finału produkty i usługi zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w Warszawie. Gala Rozdania Nagród zaplanowana została na 27 października 2023 roku.

W 2015 roku firma Renex zdobyła główną nagrodę za projekt mebli antystatycznych REECO z serii Premium, a w roku 2018 została wyróżniona za projekt robota lutowniczego marki REECO.