Nowy komputer jednopłytkowy Beagle już dostępny w firmie Farnell

| Wydarzenia

Od 27 marca Farnell oferuje klientom możliwość zamówienia w przedsprzedaży BeagleY-AI - nowego komputera jednopłytowego (SBC) typu open-source od BeagleBoard.org, który umożliwia programistom szybkie tworzenie nowych aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Nowy komputer jednopłytkowy Beagle już dostępny w firmie Farnell

BeagleY-AI powstał z chęci rozszerzenia ekosystemu BeagleBoard typu open-source. W ciągu ostatnich dwóch lat firma zaprezentowała sześć nowych płytek, które mają na celu upowszechnienie dostępu do IoT (Internetu Rzeczy) i sztucznej inteligencji.

BeagleY-AI umożliwia użytkownikom maksymalne wykorzystanie sztucznej inteligencji w robotyce, automatyzacji fabryk i budynków, rozwiązaniach kontrolno-pomiarowych i medycznych, interfejsach HMI oraz systemach inteligentnego rozpoznawania obrazów. BeagleY-AI zapewnia moc obliczeniową wymaganą do realizacji zadań takich jak klasyfikacja obrazów, wykrywanie obiektów, segmentacja semantyczna i nie tylko.

- To świetna wiadomość dla wszystkich deweloperów. Dzięki konkurencyjnej cenie i przyjaznemu designowi, BeagleY-AI ułatwia programowanie z zastosowaniem sprawdzonego i dostosowanego do potrzeb użytkownika obrazowania Debian Linux - mówi Romain Soreau, Farnell Head of Single Board Computing.

BeagleY-AI ma 64-bitowy, czterordzeniowy procesor A53, kilka akceleratorów sztucznej inteligencji sparowanych z procesorami DSP C7x i zintegrowany procesor graficzny 50 GFLOP obsługujący do trzech wyświetlaczy jednocześnie. Oferuje nowoczesną łączność, w tym USB3.1, PCIe Gen 3, WiFi6 i BLE 5.4. Płytka jest kompatybilna z szeroką gamą dostępnych akcesoriów, które rozszerzają funkcjonalność systemu, jak Power Over Ethernet (PoE), pamięć masowa NVMe i łączność 5G.

Gama nowych funkcji BeagleY-AI SBC obejmuje:

  • Texas Instruments AM67A SoC: czterordzeniowy 64-bitowy procesor Arm Cortex-A53, podwójny procesor DSP ogólnego przeznaczenia, podsystem Arm Cortex-R5, GPU, akceleratory graficzne i rozpoznawania obrazu.
  • Pamięć: 4 GB LPDDR4; gniazdo karty microSD; identyfikator płyty EEPROM.
  • Jednoczesna obsługa 3 wyświetlaczy: microHDMI, OLDI (LVDS) z obsługą ekranu dotykowego; MIPI-DSI z obsługą ekranu dotykowego (w połączeniu z MIPI-CSI).
  • Debugging: 3-pinowa konsola JST-SH UART; 10-pinowe złącze header TAG-CONNECT JTAG.
  • Wejścia i wyjścia: PCI-Express Gen3; port urządzenia USB-C, 40-pinowe złącze rozszerzeń.

BeagleY-AI można zamówić w przedsprzedaży online w Farnell w regionie EMEA, w element14 w regionie APAC i w Newark w Ameryce Północnej. Wysyłka rozpocznie się pod koniec maja.

źródło: Farnell