Multimetr VOLTCRAFT VC891 VC – zdobywca nagrody Red Dot Design Award

| Wydarzenia

Multimetr przenośny VC891 zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, co potwierdza jego wyjątkowość jako głównego modelu nowej linii VC800 marki Voltcraft.

Multimetr VOLTCRAFT VC891 VC – zdobywca nagrody Red Dot Design Award

Multimetr przenośny VC891 zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, co potwierdza jego wyjątkowość jako głównego modelu nowej linii VC800 marki Voltcraft. Nagroda Red Dot Design Award jest uznawana za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów designowych na świecie, organizowany w Niemczech przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen od 1955 roku. Red Dot Design Award ma na celu wyróżnienie wyjątkowego designu w różnych dziedzinach, w tym projektowania produktów, komunikacji wizualnej oraz koncepcji projektowych.

Nagroda Red Dot Design Award - Oscary designu 

Zawody przyciągają uczestników z różnych zakątków globu, w tym projektantów, przedsiębiorstwa oraz organizacje. Panel niezależnych sędziów dokonuje oceny prac według kryteriów takich jak nowatorstwo, użyteczność, ergonomiczność, ekologia iestetyka. Laureaci nagrody Red Dot Design Award zyskują prestiż w branży oraz prawo do używania logo "Red Dot", które symbolizuje wysoką jakość i innowacyjność w dziedzinie designu. Nagrodzone prace są także prezentowane w Muzeum Red Dot Design w Essen w Niemczech, będącym jednym z największych muzeów designu na świecie. W ramach Red Dot Design Awards przyznawane są trzy główne kategorie: Design Produktu, Design Komunikacyjny, Koncepcje Designu. W kategorii Design Produktu nagrodę otrzymał miernik VOLTCRAFT VC-891 od firmy Conrad, dostępny zarówno w wersji standardowej, jak i z kalibracją ISO (z certyfikatem).

Multimetr VOLTCRAFT VC-891 precyzyjny, łatwy w obsłudze uniwersalny przyrząd pomiarowy 

Komisja oceniająca zaznaczyła, że ręczny multimetr VC-891 marki VOLTCRAFT osiąga wyjątkowo wysokie normy w zakresie funkcjonalności i trwałości. Charakteryzuje się dokładnym, bezpiecznym i intuicyjnym działaniem. Jego ekran o dużej rozdzielczości, wyposażony w tryb dzienny i nocny, zapewnia precyzyjny pomiar w różnorodnych warunkach świetlnych. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o tych, którzy w swojej codziennej pracy stawiają na dokładność, komfort oraz nowoczesność. Multimetr ten oferuje wyjątkową precyzję pomiarów, sięgającą 60 000 cyfr, oraz podstawową dokładność na poziomie ±0,03%, co sprawia, że jest on nieoceniony zarówno dla rzemieślników, techników w przemyśle, jak i w laboratoriach.

Nowatorskie podejście do projektowania tego urządzenia objawia się przez wprowadzenie innowacyjnej technologii magnetycznej, umożliwiającej użytkownikowi swobodę rąk w trakcie wykonywania pomiarów. Zintegrowane w obudowie multimetru potężne magnesy neodymowe umożliwiają stabilne zamocowanie przyrządu do metalicznych powierzchni, na przykład paneli szaf sterowniczych. Jest to funkcja, która eliminuje konieczność kładzenia multimetru na ziemi, co sprzyja bardziej efektywnemu i ergonomicznemu dokonywaniu pomiarów.

Równie istotnym atutem modelu VOLTCRAFT VC891 są jego niezwykle elastyczne przewody pomiarowe. Są one pokryte dwuwarstwowym silikonem, co zapewnia im wyjątkową giętkość dzięki użyciu cienko splotów wzmacnianych mechanicznie przez wytrzymałe na rozciąganie włókna syntetyczne. To innowacyjne rozwiązanie, wprowadzone na rynek w multimetrach przez VOLTCRAFT, stanowi przełom w projektowaniu akcesoriów pomiarowych.

Odczyt z odległości  

Multimetr VOLTCRAFT VC-891 to nowoczesne urządzenie pomiarowe, które łączy funkcjonalność z innowacyjnymi technologiami, zdobywając popularność na rynku narzędzi pomiarowych. Posiada komunikację Bluetooth® 4.0, co umożliwia połączenie zarówno z systemami Android, jak i iOS, umożliwiając zdalne sterowanie oraz odczytywanie wyników pomiarów na smartfonie. Użytkownik może przeprowadzać pomiary w miejscach trudno dostępnych, takich jak wnętrza silników czy szafy sterownicze, jednocześnie monitorując wyniki na urządzeniu mobilnym.    

Wizualizacja i archiwizacja danych    

Multimetr VC-891 umożliwia śledzenie danych pomiarowych za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Prezentacja wyników w formie wykresów lub tabel ułatwia analizę oraz porównywanie zebranych informacji. Aplikacja pozwala na jednoczesne obserwowanie pracy do trzech multimetrów VC-891, gdzie każdy z nich jest wyświetlany na wykresie w różnym kolorze. Funkcje archiwizacji oraz eksportu danych umożliwiają łatwe zapisywanie i udostępnianie wyników pomiarów.

Personalizacja ustawień i wysoka precyzja pomiarów  

Miernik VOLTCRAFT VC891 umożliwia użytkownikom dostosowanie różnorodnych opcji, włączając w to automatyczne wyłączanie, podświetlanie ekranu oraz sygnały dźwiękowe. Urządzenie jest zdolne do dokonywania pomiarów składowej stałej w napięciach przemiennych i na odwrót, co gwarantuje dokładne rezultaty nawet w skomplikowanych warunkach eksploatacji. Ponadto, zastosowanie funkcji LoZ pozwala na precyzyjny pomiar napięć przemiennych przy niskiej impedancji, co skutkuje zmniejszeniem błędów pomiarowych.    

Bezpieczeństwo pomiarów  

 Zintegrowane obramowanie oraz dwuelementowa obudowa z elastycznego materiału gumowego gwarantują skuteczną ochronę sprzętu przed uszkodzeniami fizycznymi. Dodatkowo, stabilne ustawienie urządzenia w trakcie pracy jest wspomagane przez obszerną powierzchnię kontaktu z gumą. Model VOLTCRAFT VC-891 jest również wyposażony w diody LED, które umożliwiają łatwe używanie w warunkach ograniczonego oświetlenia, a także systemy alarmowe aktywowane przy błędach w podłączeniu przewodów.

Każdy produkt marki VOLTCRAFT przechodzi skrupulatną procedurę kalibracji po etapie produkcyjnym, zapewniając utrzymanie standardów jakości oraz spełnienie kryteriów tolerancji. Dzięki tym właściwościom, multimetr VOLTCRAFT VC891 otrzymał renomowaną nagrodę Red Dot Design Award, co świadczy o jego wybitnej konstrukcji i przełomowości w segmencie przyrządów pomiarowych.