Nowa inwestycja w zaawansowane czyszczenie PCBA z PBT Works SuperSwash III

| Wydarzenia

Nordes EMS ogłosił instalację zaawansowanej myjki PBT Works SuperSwash III w swoim parku technologicznym we Wrocławiu. To innowacyjne urządzenie do mycia płytek drukowanych (PCBA) oraz szablonów, rakli i części mechanicznych, które znacząco podniesie jakość produkcji i zaspokoi rosnące wymagania rynku elektronicznego.

Nowa inwestycja w zaawansowane czyszczenie PCBA z PBT Works SuperSwash III

PBT Works SuperSwash III: technologia na najwyższym poziomie

PBT Works SuperSwash III to rewolucyjne rozwiązanie do czyszczenia różnorodnych komponentów elektronicznych. Każdy etap procesu czyszczenia jest realizowany za pomocą oddzielnej pętli zamkniętej, dedykowanej pompy oraz systemu filtracji, co minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego i zapewnia najwyższą jakość czyszczenia. Proces mycia PCB składa się z następujących etapów:

  1. Etap mycia: elementy są myte maszynowo za pomocą liniowego systemu natryskowego, który wykorzystuje wodny środek czyszczący. Proces odbywa się w zamkniętej pętli z pełną filtracją mechaniczną.
  2. Pierwsze płukanie: maszyna wykonuje pierwsze płukanie do wymaganego poziomu przewodności, używając zintegrowanych filtrów węglowych i mieszanych o pojemności 16 litrów. Żywotność zbiornika można wydłużyć, podłączając go do zewnętrznego źródła wody DI i spustu.
  3. Drugie płukanie: płukanie odbywa się z użyciem wody dejonizowanej o wysokiej czystości do wymaganej przewodności. Woda jest odzyskiwana przez zintegrowane filtry węglowe i mieszane.
  4. Etap suszenia: maszyna suszy części za pomocą liniowego noża gorącego powietrza z wlotem filtracji cząstkowej.

- SuperSwash III usuwa wszelkie rodzaje zanieczyszczeń po lutowaniu, czyści mikroczęści mechaniczne, zanieczyszczenia z procesu produkcji obwodów drukowanych oraz płytki z komponentami takimi jak BGA, CSP, BTC, QFN, MELF. Jest to również idealne rozwiązanie do mycia przed lakierowaniem lub nakładaniem powłoki ochronnej -mówi Marek Lendor, dyrektor produkcji w Nordes EMS.

Opcje i funkcje myjki SuperSwash III

PBT Works SuperSwash III dostępna jest w dwóch opcjach pojemności w procesie mycia: Single oraz Twingo. Oferuje liniowy natrysk na całą powierzchnię mytych elementów oraz opcję podwójnego płukania. Może używać dwóch różnych środków myjących i posiada uchwyty do każdego rodzaju szablonów. Kompatybilna z większością dostępnych na rynku środków myjących, ma oświetloną komorę ze szklanymi drzwiami. Wyróżnia się niskim zużyciem wody i środków myjących. Dodatkowo, myjkę wyposażono w czytnik kodów kreskowych, intuicyjny ekran dotykowy oraz czujnik antykolizyjny.

Znaczenie czyszczenia PCBA

Głównym celem czyszczenia PCBA jest usunięcie topnika i pozostałości żywicy. Większość PCBA w przemyśle lotniczym, samochodowym, wojskowym i telekomunikacyjnym musi być wolna od zanieczyszczeń, aby mogły przejść do kolejnych etapów produkcji, takich jak powlekanie konforemne czy wypełnianie epoksydowe. Brak odpowiedniego czyszczenia może prowadzić do delaminacji i słabego zwilżania, co negatywnie wpływa na trwałość, efektywność i niezawodność urządzeń. Dodatkową korzyścią jest estetyczny wygląd oczyszczonych płytek PCBA.

- Płytki drukowane (PCBA) są mózgiem i sercem wielu urządzeń elektronicznych, od samochodów po sprzęt medyczny. Aby płytki działały prawidłowo, wszystkie ich połączenia muszą być czyste. Każdy komponent na PCBA ma swoje specyficzne zadanie, a jakiekolwiek zanieczyszczenie może zakłócić jego funkcjonowanie, co może prowadzić do awarii urządzenia. Dlatego czyszczenie PCBA jest kluczowym elementem procesu montażu urządzeń elektronicznych - dodaje Marek Lendor.

Inwestycja w przyszłość

Zakup myjki PBT Works SuperSwash III to strategiczna inwestycja dla firmy Nordes EMS, która nieustannie podnosi jakość produkcji, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Dzięki tej nowoczesnej technologii, Nordes EMS może zapewnić swoim klientom najwyższy standard czystości i niezawodności produktów, co jest kluczowe dla sukcesu w branży elektroniki kontraktowej.

Nordes EMS kontynuuje inwestowanie w nowoczesne technologie, aby dostarczać produkty najwyższej jakości i utrzymywać pozycję lidera na rynku elektroniki kontraktowej (EMS).