Conrad Electronic został autoryzowanym dystrybutorem Arduino®

| Realizacje

Dobra wiadomość dla projektantów elektroniki, twórców oraz instytucji edukacyjnych: Conrad Sourcing Platform jako autoryzowany dystrybutor oferuje teraz kompletny asortyment Arduino.

Conrad Electronic został autoryzowanym dystrybutorem Arduino®

Conrad już od kilku lat sprzedaje wybrane produkty Arduino, ale teraz cały asortyment jest dostępny w jednym miejscu. „Niedawno zostaliśmy oficjalnym partnerem handlowym Arduino i możemy  zaoferować naszym klientom jeszcze łatwiejsze, szybsze i bardziej kompleksowe zaopatrzenie” – mówi Alexander Kastner, Product Manager w Conrad Electronic. W przyszłości będziemy oferować pełną gamę produktów Arduino, w tym płytki, moduły, osłony i zestawy. Daniel Kilian, dyrektor ds. sprzedaży globalnej w firmie Arduino, wspomina o kolejnej istotnej korzyści wynikającej z partnerstwa: „Dzięki ścisłej współpracy nasze nowe produkty są teraz dostępne bezpośrednio w Conrad w dniu ich premiery”

Arduino jest przede wszystkim wszechstronnym systemem sterowania przeznaczonym dla wszystkich, którzy chcą realizować własne pomysły projektowe i zajmują się automatyzacją – od budowy sygnalizacji świetlanej LED do złożonych projektów IoT. W przeciwieństwie do komputerów jednopłytkowych, sprzęt Arduino jest w zasadzie programowalnym mikrokontrolerem We/Wy. Korzystając z szerokiej gamy różnych czujników, Arduino jest w stanie monitorować swoje otoczenie, a także odpowiednio sterować oświetleniem, silnikami elektrycznymi i wieloma innymi elementami wykonawczymi. Programowanie sprzętu jest łatwe, przy użyciu języka programowania Arduino opartego na C++. Cały zestaw został zaprojektowany z myślą o prostocie i łatwości obsługi: oprócz darmowego oprogramowania do pobrania, Arduino działa jako platforma open-source. Oznacza to, że każdy zainteresowany elektroniką może pobrać gotowe schematy i układy ze strony Arduino.  Następnie można nad nimi pracować i dostosować do własnych potrzeb. Co więcej, projekty mogą być monitorowane i kontrolowane zdalnie za pomocą Arduino IoT Cloud oraz udostępniane z korzyścią dla wszystkich za pośrednictwem Arduino Project Hub.

Poza przemysłem i społecznością twórców, Conrad od kilku lat monitoruje wymagania sektora edukacyjnego w zakresie transformacji cyfrowej. Produkty Arduino Education zostały specjalnie zaprojektowane, aby uczynić  lekcje w szkołach i na uczelniach ciekawszymi i bardziej nastawionymi na doświadczenie. Dzięki materiałom online, które dostępne są dla zestawów Arduino Education, nauczyciele mogą łatwo uzyskać dostęp do wielu wskazówek, dzięki czemu wprowadzenie do programowania i elektroniki jest szybkie i łatwe. Alexander Kastner widzi duży potencjał w przyszłościowym zastosowaniu płytek deweloperskich w szkołach i edukacji zawodowej: „W dzisiejszych czasach zestawy do prototypowania Arduino można znaleźć w wielu sektorach przemysłu. Dzięki temu studenci i absolwenci, którzy zapoznali się z programowaniem Arduino, maja znaczną przewagę, jeśli chodzi o karierę zawodową.”

Poznaj produkty Arduino® dostępne w Conrad.