Wzrost jakości i produktywności dzięki wielowtykom do PCB z dźwignią

| Realizacje

Jak uzyskać wyraźną redukcję kosztów i nakładów pracy przy jednoczesnym wzroście bezpieczeństwa i niezawodności produktów? To właśnie osiągnęła firma Powell Industries stosując system wielowtyków WAGO

Wzrost jakości i produktywności dzięki wielowtykom do PCB z dźwignią

Powell Industries to strategiczny dostawca zintegrowanych systemów do dystrybucji i zarządzania energią elektryczną. Jednym z rozwiązań oferowanych przez firmę są systemy „Power Control Room“ (PCR®) składające się z kontenerów wyposażonych w szafy sterownicze i układy sterowania. Rozwiązanie stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, m.in. jako podstacje w projektach naftowych i gazowych oraz w systemach transportowych. 

W przypadku montażu rozległego Power Control Room najpierw łączy się ze sobą fizycznie poszczególne pomieszczenia/sekcje. Następnie kable łączące poszczególnych sekcji należy bezpiecznie podłączyć w skrzynkach rozgałęźnych, tzw. „split-boxach“. Przed wysyłką do klienta kompletny PCR® jest demontowany, a kable rozłączane. Kiedyś stanowiło to problem, i dlatego poszukiwano rozwiązania, które umożliwiłoby rozłączanie połączeń elektroenergetycznych w prosty sposób. Takim rozwiązaniem okazał się system wielowtyków WAGO do PCB z dźwignią, a konkretnie MULTI CONNECTION SYSTEM MCS MAXI 6 z serii 831.