Zasilanie / Produkty

Ekranowane cewki indukcyjne do samochodowych przetwornic DC-DC
Podzespoły pasywne

Ekranowane cewki indukcyjne do samochodowych przetwornic DC-DC

Układy zarządzania zasilaniem do kamer samochodowych zgodne z ISO 26262 i ASIL-B
Źródła zasilania
Układy zarządzania zasilaniem do kamer samochodowych zgodne z ISO 26262 i ASIL-B
Do oferty Bourns wchodzi nowa seria układów zarządzania zasilaniem BD868xxMUF-C, zaprojektowanych do współpracy z kamerami samochodowymi. Są to układy zgodne z wymogami specyfikacji ISO 26262 i ASIL-B w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego, zamykane w obudowach o powierzchni 3,5 x 3,5 mm. Zawierają 4 tory zasilania (3 przetwornice DC-DC + regulator LDO), mechanizm powiadamiania o wykryciu anomalii (np. niewłaściwych wartości napięć) oraz interfejs I²C. W porównaniu z wcześniejszymi odpowiednikami, pozwalają wyeliminować 3 elementy zewnętrzne, co pozwala na zredukowanie średnio o 25% wymaganej powierzchni płytki drukowanej. Możliwość sekwencyjnego włączania napięć zasilających oraz szeroki zakres napięć wyjściowych pozwalają na współpracę z różnymi typami czujników obrazu CMOS od różnych producentów.
Konwerter DC-ATX o szerokim zakresie napięcia wejściowego od 6 do 36 VDC
Źródła zasilania
Konwerter DC-ATX o szerokim zakresie napięcia wejściowego od 6 do 36 VDC
Nowy konwerter DC-ATX DC161W firmy Bicker pracuje z napięciem wejściowym z szerokiego zakresu od 6 do 36 VDC. Nadaje się do zastosowań w układach zasilania płyt głównych ATX w aplikacjach przemysłowych, medycznych i mobilnych, w których występują duże wahania napięcia wejściowego DC. Został wyposażony w termopad do skutecznego chłodzenia przez przewodzenie i zapewnia ciągłą moc wyjściową 160 W, bez konieczności stosowania wentylatora. Jego zakres dopuszczalnej temperatury pracy wynosi od -20 do +70°C.
Konwertery DC-DC serii RPX firmy Recom w nowych wariantach z kwalifikacją AEC-Q100 Grade 1
Źródła zasilania
Konwertery DC-DC serii RPX firmy Recom w nowych wariantach z kwalifikacją AEC-Q100 Grade 1
Konwertery DC-DC serii RPX firmy Recom są obecnie dostępne w wariantach z kwalifikacją AEC-Q100 Grade 1, oznaczonych sufiksem „-Q”. Są one produkowane w obudowach QFN o wymiarach 5 x 3 x 1,6 mm z wyprowadzeniami "wettable flank", umożliwiającymi prowadzenie automatycznej, optycznej inspekcji połączeń. Akceptują napięcia wejściowe do 36 V, a ich napięcie wyjściowe może być programowane w zakresie od 0,8 do 30 V. Wariant RPX-0.5Q charakteryzuje się wydajnością prądową 0,5 A, a RPX-1.5Q dostarcza do obciążenia maksymalny prąd 1,5 A. Oba mogą pracować w maksymalnej temperaturze otoczenia do ponad 100°C przy ograniczonej mocy wyjściowej. Umożliwia to specjalna konstrukcja obudowy FCOL (Flip Chip on Leadframe), zapewniająca małą rezystancję termiczną przy zapewnieniu małych kosztów produkcyjnych.
40-amperowy konwerter DC-DC PoL w obudowie SIP o wymiarach 26,3 x 15,6 x 8,8 mm
Podzespoły półprzewodnikowe
40-amperowy konwerter DC-DC PoL w obudowie SIP o wymiarach 26,3 x 15,6 x 8,8 mm
BMR473, nowy konwerter DC-DC PoL firmy Flex Power Modules, wyróżnia się dużą sprawnością i łatwą konfiguracją. Jest produkowany w obudowie SIP o wymiarach 26,3 x 15,6 x 8,8 mm i powierzchni montażowej zajmującej zaledwie 2,3 cm2. Pomimo małych gabarytów, może dostarczyć do obciążenia maksymalny prąd ciągły 40 A (przy napięciu wyjściowym 0,6...1,8 V), 30 A (1,8...3,3 V) lub 20 A (3,3...5 V) w zakresie mocy wyjściowej do 100 W. Istnieje możliwość łączenia równoległego do 4 konwerterów, pracujących z przesunięciem fazowym w celu minimalizacji generowanych zaburzeń EMI. W takiej konfiguracji maksymalny wyjściowy prąd ciągły może osiągnąć 160 A.
Samochodowe regulatory LDO Nano Cap do pracy z pojemnością wyjściową rzędu nF
Podzespoły półprzewodnikowe
Samochodowe regulatory LDO Nano Cap do pracy z pojemnością wyjściową rzędu nF
Regulatory LDO rodziny Nano Cap firmy Rohm wyróżniają się możliwością stabilnej pracy z bardzo małą pojemnością wyjściową rzędu 100 nF - nawet 10-krotnie mniejszą niż w przypadku większości odpowiedników. Najnowsza seria BD9xxN1 obejmuje 6 układów (BD950N1G-C, BD933N1G-C, BD900N1G-C, BD950N1WG-C, BD933N1WG-C, BD900N1WG-C), zaprojektowanych do zastosowań w elektronice samochodowej. Są one przystosowane do współpracy bezpośrednio z akumulatorem 12-woltowym. Występują w wariantach o ustalonym fabrycznie napięciu wejściowym 3,3 V i 5 V oraz w wersji regulowanej o zakresie VOUT od 1,0 do 18 V. Ich dokładność napięcia wyjściowego wynosi ±2%, a maksymalny prąd wyjściowy 150 mA. Pobór prądu w stanie spoczynkowym to typowo 28 µA.
Miniaturowe 3-amperowe konwertery DC-DC buck o małym prądzie spoczynkowym
Podzespoły półprzewodnikowe
Miniaturowe 3-amperowe konwertery DC-DC buck o małym prądzie spoczynkowym
AP61300Q i AP61302Q to miniaturowe konwertery DC-DC buck o małym prądzie spoczynkowym, zaprojektowane specjalnie do zastosowań w motoryzacji. Akceptują napięcie wejściowe z zakresu od 2,4 do 5,5 V i mogą pracować z ciągłym prądem wyjściowym do 3 A. Wewnętrzne tranzystory MOSFET high-side i low-side o rezystancji RDS(on) odpowiednio 70 mΩ i 50 mΩ zapewniają dużą sprawność energetyczną. AP61302Q zawiera wyjście sygnalizacyjne Power Good, mogące być wykorzystane w systemach z sekwencyjnym włączaniem napięć zasilających.
1-amperowy regulator LDO o napięciu dropout 340 mV
Podzespoły półprzewodnikowe
1-amperowy regulator LDO o napięciu dropout 340 mV
AP7361EA to regulator LDO zaprojektowany do zastosowań w aplikacjach audio/wideo i podsystemach w.cz., wyróżniający się bardzo małym napięciem dropout, wynoszącym 340 mV oraz skutecznym tłumieniem tętnień zasilania (PSRR=75 dB @ 1 kHz). Akceptuje napięcie wejściowe z zakresu od 2,2 do 6 V i zapewnia wydajność prądową 1 A. Jego napięcie wyjściowe może być ustalane przez użytkownika w zakresie 0,8...5 V lub może być zaprogramowane fabrycznie; dostępne są tu wersje 1,0, 1,2, 1,5, 1,8, 2,5 i 3,3 V. Dokładność stabilizacji napięcia wynosi 1,0% w temperaturze +25°C i 1,5% w zakresie -40...+85°C.
Kontrolery InnoSwitch4-CZ do zasilaczy o mocy znamionowej do 220 W zgodnych z USB PD 3.1
Podzespoły półprzewodnikowe
Kontrolery InnoSwitch4-CZ do zasilaczy o mocy znamionowej do 220 W zgodnych z USB PD 3.1
Power Integrations powiększa ofertę wysokonapięciowych kontrolerów ZVS flyback rodziny InnoSwitch4-CZ o nowe wersje, przeznaczone do zastosowań w zasilaczach o mocy wyjściowej do 220 W. W zestawieniu z kontrolerem stopnia wejściowego ClampZero oraz - opcjonalnie - wprowadzonym ostatnio na rynek kontrolerem PFC HiperPFS-5, zrealizowanym w technologii GaN, układy te umożliwiają realizację ładowarek i zasilaczy sieciowych o mocy do 220 W i sprawności sięgającej 95%, zgodnych z wymogami specyfikacji USB PD 3.1.
Ultraniskoszumowy regulator LDO o wydajności prądowej 1 A i napięciu wyjściowym 0...5,5 V
Podzespoły półprzewodnikowe
Ultraniskoszumowy regulator LDO o wydajności prądowej 1 A i napięciu wyjściowym 0...5,5 V
TPS7A94 to ultra-niskoszumowy regulator LDO, mogący dostarczać do obciążenia prąd o natężeniu 1 A przy napięciu dropout wynoszącym jedynie 150 mV. Jego wyjściowe napięcie szumu wynosi zaledwie 0,46 μV RMS. Szeroki zakres częstotliwości pracy wzmacniacza błędu w połączeniu z małym napięciem dropout zapewnia bardzo dobre tłumienie tętnień napięcia wejściowego (PSRR=110 dB @ 1 kHz i 50 dB @ 1 MHz).

Zobaczyć obiekt oczami radaru, czyli dlaczego potrzebujemy laboratorium do pomiarów RCS?

Radar postrzega świat inaczej niż człowiek. Zamiast obrazu tworzonego przez światło widzialne rejestruje echo wysłanej fali elektromagnetycznej. Na odpowiedź radarową obiektu wpływają nie tylko jego rozmiary, lecz także kształt, zastosowane materiały, częstotliwość oraz kierunek obserwacji. Dlatego dwa przedmioty o podobnych wymiarach mogą być dla radaru widoczne zupełnie inaczej. Jak zatem sprawdzić, co radar rzeczywiście "widzi"? Służą temu pomiary RCS, prowadzone między innymi w specjalistycznych laboratoriach, które zapewniają kontrolowane i powtarzalne warunki oraz umożliwiają uzyskanie dokładności wymaganej w danym zastosowaniu.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów