HP przejmuje Palma za 1,2 mld dol.

Największy na świecie dostawca komputerów Hewlett Packard oświadczył, że zawarł umowę kupna z producentem smartfonów Palm i przejmuje go za kwotę 1,2 mld dol. Dzięki transakcji HP znacznie wzmacnia swoją pozycję na lukratywnym rynku smartfonów, zdominowanym przez Nokię, Apple’a, Sony-Ericssona, Samsunga i Motorolę.

Posłuchaj
00:00
Wciąż liczący się na rynku smartfonów Palm był kiedyś dominującym graczem na rynku, a także jego pionierem. Dzięki transakcji kupna HP przejmie system operacyjny Palma webOS i stanie się ważnym producentem zaawansowanych technologicznie telefonów. Jednocześnie silna pozycja rynkowa HP pozwoli mu zaangażować znaczne środki w promocję marki Palm.

Powiązane treści
HP chce wyodrębnić produkcję PC i rezygnuje z webOS
Acer zmniejsza dystans do HP
HP przenosi pracowników do Celestiki
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rozwiązania Same Sky z zakresu łączności, systemów audio i zarządzania temperaturą
Komponenty
Samsung zwiększa inwestycje do 73 mld USD, przyspieszając rozwój chipów AI
Komponenty
Apple skupuje mobilną pamięć DRAM, ograniczając dostępność dla konkurencji
Produkcja elektroniki
Znowu rosną ceny półprzewodników
Aktualności
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Aktualności
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów