Toshiba inwestuje w producenta układów pamięci

Toshiba kupiła w marcu br. pakiet udziałów w producencie układów pamięci Violin Memory, stając się partnerem strategicznym firmy. Źródła rynkowe wyceniają wartość inwestycji na co najmniej 10 mln dol.

Posłuchaj
00:00
Oprócz środków finansowych Violin uzyska dostęp do technologii jak i strategii dostaw Toshiby. Violin oferuje oczekującą na przyznanie patentu nową technologię układów pamięci o nazwie system-level aggregation. Firma twierdzi, że produkowane przez Toshibę pamięci NAND flash uzyskają dzięki nowej technologii stopień zaawansowania, sprawność i niezawodność klasy enterprise.

Powiązane treści
Toshiba zakłada nową firmę półprzewodnikową w Brazylii
Przestój u Toshiby odbije się na dostawach pamięci NAND Flash
Toshiba produkuje pamięć NAND flash w procesie 24nm
Fujitsu i Toshiba łączą biznes telefonów komórkowych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Creotech Instruments otwiera krakowskie biuro w KPT. To strategiczny krok dla polskiej branży kosmicznej
Produkcja elektroniki
Europa potrzebuje nowej geopolityki w sprawie półprzewodników
Produkcja elektroniki
XTPL wchodzi na Tajwan. Strategiczne partnerstwo z Manz Asia w obszarze półprzewodników
Optoelektronika
Nvidia przeznaczy 4 mld dolarów na rozwój fotoniki dla centrów danych AI
Projektowanie i badania
Kiedy zły kod zaczyna być lepszy niż dobry?
Produkcja elektroniki
Czym jest indeks naprawialności?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Luty 2026
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025

Jak wózek do drukarki 3D może wpłynąć na komfort pracy z technologią druku trójwymiarowego?

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii druku 3D rośnie zainteresowanie nie tylko samymi urządzeniami, ale także dodatkowymi akcesoriami i meblami pod drukarki. Jednym z elementów, który może znacząco poprawić wygodę i efektywność pracy z drukarką 3D, jest specjalistyczny wózek.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów