IEEE informuje o wzroście pensji inżynierów o 5%

Z ankiety przeprowadzonej wśród członków amerykańskiego Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) wynika, że ich pensje wzrosły w 2008 r. o 5%. Średni roczny zarobek łącznie z premiami specjalistów z branży elektroniki i informatyki wyniósł 116 tysięcy dol. Ten 5-procentowy wzrost jest dwukrotnie wyższy od wzrostu dochodów inżynierów na przełomie lat 2006/2007.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00
W przeprowadzonej w Internecie ankiecie udział wzięło 12119 inżynierów z USA, członków IEEE. Wśród 5 głównych specjalizacji zawodowych ankietowanych inżynierów znalazły się produkcja komputerów, energetyka, technologie komunikacji oraz obwodów i urządzeń, a także systemy i sterowanie.

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
IEEE standaryzuje SystemC
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Zasilanie
Elektrotim z najkorzystniejszą ofertą w przetargu PSE na rozbudowę stacji Leśniów
Zasilanie
AI napędza wzrost Infineona. Spółka podnosi prognozę przychodów
Elektromechanika
Wojna na Ukrainie zmieniła rynek dronów
Pomiary
Szybszy dostęp do zaawansowanych urządzeń kontrolno-pomiarowych - Farnell dystrybutorem aparatury RIGOL w regionie EMEA
Komponenty
Samsung z rekordowymi wynikami. Pamięci i HBM napędzają wzrost
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów