Znaczny wzrost obrotów i rentowności Flextronics

Obroty Flextronics w kwartale od kwietnia do czerwca br. zwiększyły się o 14% w stosunku rocznym, do 6,6 mld dol. Wypracowany w tym okresie zysk netto zwiększył się o 100 mln dol., czyli o 111%, do 190 mln dol. w porównaniu do analogicznego kwartału w 2009 r.

Posłuchaj
00:00
Zysk netto w II kw. 2010 r. wyniósł 154 mln dol. i tym samym zwiększył się o 11% w ujęciu kwartalnym, na skutek wzrostu oferty produktowej firmy we wszystkich segmentach rynku. Zamówienia i prognozy firmy ulegają dalszej poprawie i zapowiada ona wzrost także na III kw. roku. W oparciu o dobre prognozy kierownictwo Flextronics zapowiada dalsze strategiczne wykorzystanie środków finansowych i kolejne inwestycje.

Powiązane treści
Flextronics otwiera nowe centrum fabryczne w Chinach
Flextronics rozwija nowoczesną produkcję w malajskim Penang
Flextronics przejmuje niemieckie Stribel AFL
Flextronics poprawia rentowność w II kw. rozliczeniowym
Cree oraz Flextronics rozpoczną współpracę w zakresie systemów oświetleniowych LED
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Produkcja elektroniki
DMASS podsumował 2024 rok
Komponenty
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Pomiary
Nowa seria ultraszybkich digitalizerów GHz od Spectrum Instrumentation
Produkcja elektroniki
Produkcja półprzewodników według lokalizacji
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów