Flextronics poprawia rentowność w II kw. rozliczeniowym

Flextronics w kwartale rozliczeniowym zakończonym w październiku uzyskało sprzedaż netto równą 5,8 mld dolarów, co jest wynikiem o 1% wyższym niż w poprzednich trzech miesiącach. Zysk operacyjny uplasował się na poziomie 149 mln dolarów, co stanowi poprawę o 66% w ujęciu kwartalnym. Firma uzyskała większą rentowność, zwiększając marżę z 1,6 do 2,6%.

Posłuchaj
00:00

Tym samym, zysk netto wzrósł do poziomu 104 mln dolarów wobec 63 mln w poprzednim kwartale. Wydatki związane z restrukturyzacją firmy, w szczególności na świadczenia dla zwalnianych pracowników, wyniosły 13 mln dolarów. Do końca 2010 r. działania te mają przynieść firmie oszczędności rzędu od 230 do 260 mln dolarów rocznie. 

Flextronics zakończyło kwartał posiadając środki pieniężne i ich ekwiwalenty na sumę 2 mld dolarów, o 289 mln więcej niż przed trzema miesiącami. Zmniejszono również zadłużenie netto firmy, do 483 mln dolarów, wobec 587 mln w poprzednim kwartale. Jest to równocześnie suma o ok. 1,1 mld niższa niż przed rokiem. Według przedstawicieli Flextronics, dobra koniunktura była odczuwalna we wszystkich obszarach działalności. Ich zdaniem, popyt na usługi firmy wzrósł tak znacząco, że z powodu braków niektórych komponentów jej wyniki były niższe niż wynika to z rzeczywistego zapotrzebowania.

Powiązane treści
Wzrosła sprzedaż Flextronicsa w IV kw.
Znaczny wzrost obrotów i rentowności Flextronics
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
3D HandySCAN EVO - rewolucja w skanowaniu 3D!
Produkcja elektroniki
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Projektowanie i badania
Infineon otwiera w Austrii laboratorium aplikacji UWB
Produkcja elektroniki
NGK rozbuduje amerykański zakład wytwarzający komponenty sprzętu do produkcji półprzewodników
Produkcja elektroniki
Metale ziem rzadkich - najpotężniejsze narzędzie Chin w walce o dominację gospodarczą
Aktualności
Weidmüller ponownie w światowej czołówce - trzeci z rzędu złoty medal EcoVadis za zrównoważony rozwój
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów