Zwiększają się stany magazynowe półprzewodników

Zapasy półprzewodników zwiększyły się w II kw. o 9%, wynika z danych zebranych przez iSuppli od 35 producentów komponentów. Wartość łącznych zapasów 35 producentów w II kw. wyniosła 9,6 mld dol. 9-procentowy kwartalny wzrost oznacza szybsze zwiększanie się stanów magazynowych od średniego wskaźnika 3,2% dla tego okresu, stwierdzili analitycy.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Według iSuppli nie jest to jednak powód do zmartwień, ponieważ stan zapasów był na początku roku niski, a popyt i tak ma wyrosnąć w drugiej połowie roku. Producenci półprzewodników notowali w II kw. rekordowe obroty i zyski, a dobre prognozy krótkookresowe skłaniają do podwyższania poziomu zapasów, a więc jest to zdrowy trend. Jednocześnie skróciły się czasy realizacji zamówień - obecnie dla fabryk 300-milimetrowych wynoszą one 3 tygodnie.

 

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Globalna sprzedaż półprzewodników ponownie przewyższyła prognozy
Rynek półprzewodników w I kw. 2010 r. i ranking największych dostawców
Maleje liczba półprzewodników w magazynach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Rynek urządzeń do produkcji półprzewodników (WFE) u progu eksplozji - ponad 1,2 bln dolarów skumulowanej sprzedaży do 2031 roku
Komunikacja
eSIM staje się nowym fundamentem cyberbezpieczeństwa
Optoelektronika
TSMC i Sony łączą siły w produkcji sensorów obrazu. Projekt wart 6,3 mld dolarów
Produkcja elektroniki
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Zasilanie
Elektrotim z najkorzystniejszą ofertą w przetargu PSE na rozbudowę stacji Leśniów
Zasilanie
AI napędza wzrost Infineona. Spółka podnosi prognozę przychodów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów