Spowolnienie na rynku sprzętu do produkcji LCD

Wzrost nakładów inwestycyjnych na wyposażenie fabryk LCD jest prognozowany na 77% w 2010 r., a więc więcej niż 60-procentowy wzrost w skali rocznej zakładany przez Barclay Capital we wcześniejszej prognozie, poinformował bank inwestycyjny.

Posłuchaj
00:00
Z kolei zamówienia i obroty na rynku sprzętu do produkcji LCD na przełomie 2010 i 2011 r. spadają, a ogólne inwestycje w sektorze LCD w 2011 r. mają być niższe od poprzedniego roku o 15%. Obniżenie nakładów zbiega się w czasie ze słabnięciem dynamiki wzrostu mocy produkcyjnych w 2011 r. Analitycy podkreślają również, że nie wszystkie projekty budowy nowych fabryk w Chinach przejdą w stadium realizacji.

Powiązane treści
Sony zleci produkcję telewizorów LCD Foxconnowi i Wistronowi
Rynek LCD napędza dobra sprzedaż smartfonów i tabletów
Czeski urząd antymonopolowy karze producentów paneli LCD
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rekordowe wyniki Apple pod presją niedoborów chipów. AI zmienia układ sił w branży półprzewodników
Aktualności
Przez sztuczną inteligencję silnie rośnie skala cyberataków w chmurze
Komponenty
Dell i NVIDIA fundamentem największej fabryki AI w Indiach: 4000 GPU Blackwell dla NxtGen
Produkcja elektroniki
Yamaha Robotics stawia na półprzewodniki. Nowa struktura wzmocni obsługę procesów back-end w Europie
Projektowanie i badania
Mitsubishi Electric i MHI inwestują w następcę modułu ISS. Nowa era komercjalizacji orbity LEO
Produkcja elektroniki
Afrykańskie minerały w centrum uwagi
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Kiedy projekt elektroniki jest „wystarczająco dobry”, a kiedy staje się ryzykiem biznesowym

W projektowaniu elektroniki bardzo łatwo wpaść w pułapkę myślenia: „działa, więc jest OK”. Układ się uruchamia, firmware odpowiada, prototyp przechodzi testy na biurku. I na tym etapie wiele zespołów uznaje projekt za „wystarczająco dobry”. O decyzjach „good enough”, presji czasu i momentach, w których inżynieria zaczyna generować straty.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów