Wakacje w Prowansji? Elektronika Praktyczna zaprasza!

Elektronika Praktyczna w wydaniu marcowym 3/2011 przygotowała nie lada gratki dla swoich Czytelników. Najnowsze wydanie magazynu obfituje w kursy, konkursy i wspaniałe nagrody!Dla podróżników jest konkurs organizowany przez producenta podzespołów – firmę ST Microelectronics, w którym nagrodą główną jest wycieczka do Prowansji.

Posłuchaj
00:00
Ci, którym nie uda się jej zgarnąć, otrzymają atrakcyjne upominki. Aby posmakować odrobiny dolce vita, wystarczy do dnia 30 kwietnia nadesłać projekt urządzenia zbudowanego z użyciem mikrokontrolera STM32.

Kolejny konkurs, to ukłon w stronę domatorów (choć nie tylko!). Jest on organizowany przez znanego dystrybutora – firmę Farnell, a nagrodą główną jest doskonały program EDA do projektowania płytek drukowanych – CADSOFT Eagle w wersji Professional. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, jednocześnie odpowiadając na 3 pytania dotyczące projektowania za pomocą programu Eagle. Więcej informacji na stronie internetowej www.ep.com.pl i w magazynie.

Po wysłaniu kuponów konkursowych, zamiast nerwowo obgryzać paznokcie w oczekiwaniu na wyniki, Elektronika Praktyczna zaprasza na zapowiadany wcześniej kurs programowania mikrokontrolerów Microchip. W tym miesiącu integrujemy MPLAB z kompilatorem języka C firmy Hitech.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Karty iSIM nadzieją IoT?
Komponenty
Infineon otwiera w Dreźnie fabrykę półprzewodników za 5 mld euro
Produkcja elektroniki
Jednolity rynek pamięci to już przeszłość
Pomiary
Rynek metrologii i inspekcji półprzewodników przyspiesza: AI i zaawansowane pakowanie napędzają wzrost do ponad 18 mld USD
Komponenty
Foxconn zbuduje w Polsce fabrykę półprzewodników
Zasilanie
Przyszłość infrastruktury AI i elektromobilności - rynek power SiC osiągnie 11 mld dolarów do 2031 roku
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2026
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów