Orion sprzedawany od marca jako Exynos

Samsung poinformował, że od marca rusza z masową produkcją dwurdzeniowego procesora ogólnego przeznaczenia o nazwie roboczej Orion, który wprowadzi na rynek w rodzinie procesorów Exynos. Zapowiadany już w ubiegłym roku przez firmę Orion, obecnie Exynos 4210, jest taktowany częstotliwością 1-GHz i opiera się na dwóch rdzeniach ARM Cortex-A9. Exynosy trafią przede wszystkim do wydajnych smartfonów i tabletów.

Posłuchaj
00:00

Według Samsunga nazwa Exynos reprezentuje strategię firmy „smart and green” przyjętą z ukierunkowaniem na rynek półprzewodników. Zgodnie z greckim źródłosłowem tej oryginalnej nazwy, oferowane w ramach niej urządzenia mobilne mają być wydajne, a zarazem energooszczędne. Produkcja procesorów na rynek mobilny ma dla Samsunga najwyraźniej charakter priorytetowy.

Powiązane treści
Samsung kupił Liquavistę
Udział Samsunga w rynku DRAM zwiększył się do 40%
Samsung inwestuje w technologię kropki kwantowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Farnell zaprezentował praktyczne innowacje w zakresie brzegowej AI
Produkcja elektroniki
Deficyt podaży pamięci DRAM utrzyma się do 2028 roku
Komponenty
Ukryte zagrożenia z Chin
Projektowanie i badania
Nowe wyzwanie element14 Community: Wprowadź sztuczną inteligencję na linię produkcyjną
Komponenty
Rynek pamięci zmienił się nie do poznania
Projektowanie i badania
Dzień Otwarty WAT - 28 marca 2026 r.
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów