Kolejna edycja konkursu Astora

Firma Astor organizuje 11. edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki, wykonaną w oparciu o produkty firmy. Nagrodą główną w konkursie jest 3-miesięczny staż w firmie Astor. Drugie miejsce nagradzane jest voucherem na dowolnie wybrane szkolenie Astora, a trzecie – nagrodą rzeczową. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się i w terminie do 30 września 2007 r. wysłać pracę do firmy Astor. Wymagane jest, aby praca została obroniona przed rozstrzygnięciem konkursu, które planowane jest na listopad. Ponadto wraz ze zgłoszeniem należy przesłać recenzję oraz streszczenie pracy. Dalsze informacje na temat konkursu dostępne są na stronach internetowych firmy Astor.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Kolejne seminarium ASTOR dla edukacji
ASTORowe LAST MINUTE!
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Printor rozbuduje potencjał produkcyjny
Mikrokontrolery i IoT
Infineon i UL Solutions wspólnie przyspieszają wdrażanie bezpieczeństwa funkcjonalnego ISO 26262
Produkcja elektroniki
Na całym świecie brakuje specjalistów od technologii półprzewodników
Aktualności
Mouser uruchamia nowe centrum zasobów skoncentrowane na automatyzacji
PCB
EMS i PCB są synergicznymi obszarami biznesu jedynie dla nielicznych
Zasilanie
Centra danych potrzebują energii - rynek zasilaczy dla centrów w mocnym trendzie wzrostowym
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów