Dostawy układów NAND Toshiby w II kw. niższe o 4%

Konsekwencją trzęsienia ziemi w Japonii 11 marca br. mają być dostawy układów pamięci NAND Toshiby/SanDiska w II kw. 2011 r. mniejsze o niecałe 4%, poinformował agencja DRAMexchange. W późniejszym okresie dostawy te wyrównają się. Według agencji analitycznej należące do Toshiby i SanDiska fabryki NAND w Yokkaishi wznowiły produkcję 18 marca, jeszcze przed całkowitym wyczerpaniem zapasów surowych płytek podłożowych obu firm.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Kompleks fabryczny w Yokkaishi był oddalony od epicentrum trzęsienia ziemi o około 900km, więc wstrząsy miały tam relatywnie niską siłę 2 do 3 stopni, jednak do pewnych uszkodzeń doszło. W konsekwencji łączna produkcja Toshiby/SanDiska w pierwszej połowie drugiego kwartału 2011 r. ma być niższa o około 10%, co się przekłada na dostawy niższe o niecałe 4% w całym kwartale.

Marcin Tronowicz

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Na rynku NAND Flash Toshiba wciąż za Samsungiem
Gorsze perspektywy dla rynku pamięci NAND
Przestój u Toshiby odbije się na dostawach pamięci NAND Flash
Wzrost obrotów na rynku NAND Flash w 2011 r.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
eSIM staje się nowym fundamentem cyberbezpieczeństwa
Optoelektronika
TSMC i Sony łączą siły w produkcji sensorów obrazu. Projekt wart 6,3 mld dolarów
Produkcja elektroniki
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Zasilanie
Elektrotim z najkorzystniejszą ofertą w przetargu PSE na rozbudowę stacji Leśniów
Zasilanie
AI napędza wzrost Infineona. Spółka podnosi prognozę przychodów
Elektromechanika
Wojna na Ukrainie zmieniła rynek dronów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów