Grodno S.A. notuje 50-procentowy wzrost sprzedaży

Grodno S.A., znany dystrybutor sprzętu elektrotechnicznego w Polsce, w drugim kwartale 2011 r. wygenerował, zgodnie z szacunkami, przychody ze sprzedaży netto w wysokości 38,7 mln zł. Tym samym odnotowała wzrost o 50% w stosunku do tego samego kwartału roku 2010.

Posłuchaj
00:00

"Na tak dobry wynik miało wpływ kilka czynników. Przede wszystkim jest to efekt inwestycji w rozwój terytorialny naszej spółki. W pierwszym półroczu tego roku poszerzyliśmy sieć dystrybucji o 8 nowych oddziałów, w tym 6 poprzez akwizycję firmy Ostel. W planach, do końca tego roku, mamy otwarcie jeszcze co najmniej 3 punktów handlowych.

Aktywnie realizujemy politykę asortymentową, koncentrując się na dostawcach o największym potencjale marżowym i udziale rynkowym. Dokonaliśmy również odpowiedniej segmentacji rynku, dzięki której jesteśmy w stanie lepiej i bardziej kompleksowo zaspokoić potrzeby poszczególnych grup klientów, a w rezultacie - osiągać coraz lepsze wyniki" - mówi Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Zdaniem zarządu spółki na wynik wpłynął również wzrost sprzedaży kabli i przewodów (także na skutek wyższej ceny miedzi) oraz ogólna dobra koniunktura na rynku. W kolejnych miesiącach zarząd Grodno S.A. spodziewa się utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu przychodów.

MP

Powiązane treści
Grodno docenione
Hurtownia Grodno otworzyła nowy oddział
Dobra passa Grodna SA - sprzedaż nadal rośnie
Spółka Grodno kupiła magazyn w Rzeszowie
Grodno osiągnie wyższe obroty od prognozowanych
Grodno S.A. rozwija działalność i inwestuje
Dynamiczny wzrost spółki Grodno w drugim kwartale
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
ME Embedded i Congatec - partnerstwo, które przyspieszy rozwój systemów automatyki i IoT
Aktualności
W czwartek w Warszawie startuje Evertiq Expo
Zasilanie
Eneris uruchomił w Siemiatyczach elektrownię PV
Produkcja elektroniki
Holenderski rząd przejmuje kontrolę nad firmą Nexperia
Pomiary
Polski odbiornik GNSS zsynchronizuje czas w europejskiej infrastrukturze krytycznej
PCB
Würth Elektronik rozwija technologie PCB w europejskim projekcie PROACTIF
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów