Komisja Europejska ponownie upomina UKE w sprawie stawek MTR dla operatora Aero2

Komisja Europejska zakwestionowała ustaloną przez Urząd Komunikacji Elektronicznej stawkę MTR dla operatora Aero2 ze względu na brak analizy rynkowej, która uzasadniałaby jej wysokość. Stawka MTR, to opłata jaką płaci operator telefoniczny sieci, z której jest wykonywane połączenie, operatorowi innej sieci, do której to połączenie jest przekazywane. UKE ustalił ją na poziomie ponad dwukrotnie wyższym w stosunku do czterech pozostałych konkurentów Aero2.

Posłuchaj
00:00

- Krajowe organy regulacyjne muszą wspierać efektywność, zrównoważoną konkurencję i maksymalne korzyści dla użytkowników końcowych. Ważne jest, aby UKE przestrzegał tych zasad w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania rynku dla dobra polskich i europejskich konsumentów - komentuje Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiadająca za sprawy agendy cyfrowej.

Jest to już drugie ostrzeżenie dotyczące stawek MTR wysłane w tym miesiącu przez KE do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Komisja Europejska przeznaczy 5 mld euro dla przemysłu elektronicznego
UKE rozpoczyna konsultacje w sprawie przetargu na pięć rezerwacji częstotliwości
Polkomtel przeprowadzi testy CDMA 2000 dla PGE Dystrybucja
Ostatni dzień składania wiążących ofert zakupu Polkomtela
KE: pomoc dla Della nie godzi w zasady konkurencyjności w Europie
Unia Europejska zwiększy nakłady na innowacyjność
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Anritsu na rynku UE - wsparcie bezpieczeństwa i zgodności urządzeń bezprzewodowych 5G
Produkcja elektroniki
Chińscy producenci płytek krzemowych wywołują wstrząs na rynku
Projektowanie i badania
5 pytań przed wyborem uszczelki EMI - bezpłatny poradnik
Produkcja elektroniki
Niemcy ograniczają dotacje dla inwestycji w półprzewodniki
Mikrokontrolery i IoT
Nordic Semiconductor na Embedded World North America 2025: pełna platforma mikroukład–chmura i nowe rozwiązania IoT
Aktualności
Unisystem na targach MATELEC 2025 w Madrycie
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów