Synopsys kupił Magmę za 507 mln dol.

Synopsys, dostawca oprogramowania EDA i bloków własności intelektualnej, przejął w listopadzie 2011 r. konkurencyjnego dostawcę oprogramowania projektowego Magma Design Automation za 507 mln dol. Synopsys sfinansował zakup po części gotówką i na kredyt.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Finalizacja transakcji, największego na rynku EDA przejęcia od lat, ma nastąpić w II kw. roku. Obie firmy były dotąd zaciekłymi rywalami, od r. 2000 do 2007 toczyły proces sądowy o prawa własności intelektualnej, ostatecznie zakończony ugodą.

Według analityków transakcja to dla Synopsys dobry interes, ponieważ Magma ma od niego znacznie więcej doświadczenia w tworzeniu oprogramowania do półprzewodników analogowych.

Marcin Tronowicz

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Synopsys i Mentor kończą spory
Synopsys przejmuje QuantumWise
Synopsys kupił dostawcę narzędzi do projektowania fotoniki
Synopsys kupił indyjską firmę do weryfikacji
Dobre wyniki Synopsys w II kw. i w całym roku
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Polaryzacja rynku CIS: Sony umacnia pozycję lidera, a Chiny wyprzedzają Koreę Południową
Produkcja elektroniki
Zaawansowane pakowanie półprzewodników - AI i HBM zmieniają układ sił w branży
Projektowanie i badania
Comarch modyfikuje systemy ERP - agenci AI przejmą powtarzalne zadania w firmach
Optoelektronika
Lena Lighting zmodernizowała oświetlenie w gminie Gierałtowice: 65% oszczędności energii i inteligentne zarządzanie
Projektowanie i badania
Społeczność element14 zaprasza inżynierów do wyzwania w obszarze Smart Home i opieki zdrowotnej
Projektowanie i badania
Siemens przejmie Precision Innovations. AI przyspieszy projektowanie układów SoC
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów