Farnell bezpłatnie udostępnia ogromną bibliotekę elementów elektronicznych

Farnell ogłosił, że udostępnił ogromną bibliotekę elementów elektronicznych przeznaczonych do użycia w programach do projektowania obwodów drukowanych. W momencie publikacji biblioteka liczyła ponad 45 tysięcy elementów i z każdym miesiącem ma być rozszerzana o kolejne tysiące nowych podzespołów.

Posłuchaj
00:00

Wśród nich znajdują się komponenty produkowane przez światowych liderów z branż: elektronicznej i półprzewodnikowej. Aby skorzystać z biblioteki wystarczy pobrać ją ze stron internetowych firmy. Została ona przystosowana do pracy z oprogramowaniem CadSoft Eagle i umożliwia znaczne przyspieszenie prac projektowych.

Dodatkowe modele elementów, które nie znalazły się w udostępnionej bibliotece można łatwo tworzyć z użyciem modułu Ultra Librarian, stanowiącego część programu Eagle. Ponadto, w ramach działań mających na celu ułatwienie pracy projektantów, najnowsza wersja programu CadSoft Eagle v 6.0 została wyposażona w zestaw skryptów i obsługę języka do ich tworzenia.

Co więcej, oprogramowanie to jest zintegrowane z serwisem Knode portalu element14 i umożliwia europejskim konstruktorom błyskawiczne zlecanie produkcji prototypowych płytek drukowanych w firmie Eurocircuits.

Powiązane treści
Farnell poszerza amerykańską ofertę narzędzi do systemów z rdzeniami ARM
Nowe obudowy Weidmuller CH20M na magazynach Farnell
Nowa wersja CadSoft Eagle 6
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
PCB
EUROCIRCUITS wspiera MAD Formula Team - niezawodna elektronika w ekstremalnych warunkach Formula Student
Produkcja elektroniki
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Mikrokontrolery i IoT
Advantech i Axelera AI rozszerzają partnerstwo w obszarze akceleratorów AI dla systemów embedded
Projektowanie i badania
Veeam finalizuje przejęcie Securiti AI
Komunikacja
VIOLA 200 – kompaktowe radio cyfrowe dla wymagających użytkowników
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów