Sony w kłopotach – czwarty rok z rzędu pod kreską i 6,4 mld dol. strat

Sony odnotował rekordową stratę w wysokości 6,4 mld dol., czyli dwukrotnie więcej niż początkowo zakładano. To już czwarty rok z rzędu zakończony przez japońskiego producenta na minusie. Na fatalne wyniki złożyły się nie tylko słaby popyt na telewizory i duża konkurencja ze strony koreańskich producentów, ale również dodatkowe obciążenia podatkowe, które nałożył na firmę amerykański fiskus.

Posłuchaj
00:00

Aby uspokoić inwestorów Sony przedstawił nowe prognozy, z których wynika, że do końca marca przyszłego roku odbije się od dna i osiągnie zysk na poziomie 2,2 mld USD. Jednocześnie firma zamierza przeprowadzić restrukturyzację na ogromną skalę, zwalniając aż 10 tys. osób, co stanowi ok. 6 proc. wszystkich zatrudnionych przez koncern pracowników.

Nowy prezes japońskiego giganta elektroniki, Kazuo Hirai, zapowiedział, że nie zawaha się podjąć "bolesnych kroków", aby przywrócić spółkę na właściwy tor, nawet jeśli będzie to oznaczało wycofanie się z sektorów przynoszących firmie straty.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Grupowe zwolnienia w japońskich zakładach Sony
Sony i Panasonic rozpoczną produkcję OLED-ów
Sony rezygnuje ze współpracy z Sharpem przy produkcji wyświetlaczy LCD
Japoński gigant elektroniki zwolni 10 tys. pracowników
Hitachi wycofuje się z produkcji telewizorów
Do maja Sharp zawiesza produkcję paneli LCD w dwóch fabrykach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Błędy AI to nie wina technologii, lecz braku nadzoru. Jak się przygotować?
Produkcja elektroniki
Branża MEMS napędzana przez AI - centra danych i roboty humanoidalne otwierają nowy rozdział wzrostu
Produkcja elektroniki
Branża motoryzacyjna coraz mocniej odczuwa niedobory pamięci
Komunikacja
Warszawa siedzibą nowego centrum ESA. Ośrodek wesprze sektor kosmiczny, bezpieczeństwo i technologie dual-use
Produkcja elektroniki
Intel zainwestuje 5 mld euro w rozbudowę produkcji półprzewodników w Irlandii
Komponenty
Apple zwiększy zamówienia w Broadcom. Umowa obejmie produkcję ponad 15 mld chipów w USA
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce
Automatyczny import
Certyfikowane urządzenia Moxa: fundament cyberbezpieczeństwa w sieciach OT
Automatyczny import
Precyzyjna automatyzacja wymiany palet: Moduły NSA plus i ich następcy

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów