Foxconn notuje kolejny rekordowy kwartał

Dochody ze sprzedaży tajwańskiego producenta podzespołów elektronicznych wzrosły w marcu o 17,83 proc., osiągając wartość 9,43 mld dol. Jest to już drugi z kolei rekordowy kwartał firmy. Do dobrych wyników w marcu przyczynił się zwiększony popyt na elektronikę użytkową - wyjaśniają przedstawiciele firmy.

Posłuchaj
00:00

Tajwańska firma spodziewa się kontynuacji trendu wzrostowego - według prognoz rynkowych Foxconn może liczyć na kolejny udany kwartał, ze względu na zapowiedziane wcześniej przez producentów premiery nowych urządzeń elektronicznych, które trafią do sprzedaży w drugiej połowie roku.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Foxconn ogłosił wzrost zysku o 140% w trzecim kwartale 2012 r.
Według Gou Apple weźmie na siebie część kosztów poprawy warunków pracy w Foxconnie
Foxconn zredukuje zatrudnienie w słowackiej Nitrze o 600 pracowników
Foxconn na Węgrzech zapowiada wzrost obrotów
Foxconn dostarczy 17 mln telewizorów LCD
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Drukowany w 3D czujnik auksetyczny napędza rozwój elektroniki ubieralnej i robotyki
Produkcja elektroniki
Ceny rosną, bo skończyły się zapasy
Produkcja elektroniki
TI znowu podniósł ceny
Produkcja elektroniki
Na etykietach będą punkty za naprawialność
Produkcja elektroniki
Polski zakład tajwańskiej firmy Compal ruszy jeszcze w 2025 roku
Optoelektronika
Branża termowizyjna przekracza wartość 7 mld dolarów, napędzana przez rynek chiński
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów