CadSoft otrzymuję nagrodę "Produkt Roku 2012" niemieckiego magazynu Elektronik

Firma CadSoft Computer GmbH, część grupy Premier Farnell, została nagrodzona za oprogramowanie Eagle, które redakcja niemieckiego wydania czasopisma Elektronik uznała za produkt roku 2012.

Posłuchaj
00:00

"Jesteśmy zaszczyceni, że czytelnicy Elektronika ponownie zagłosowali na nas. Potwierdza to ich zaufanie, jakim nas obdarzają oraz przywiązanie do oprogramowania Eagle, które tytuł ten otrzymało już siódmy raz z rzędu. Chcielibyśmy podziękować wszystkim użytkownikom Eagle, którzy na nas zagłosowali i obiecujemy, że będziemy kontynuować wsłuchiwanie się w głosy i sugestie użytkowników, by uczynić Eagle jeszcze bardziej atrakcyjnym programem dla inżynierów-projektantów" - powiedział Thomas Liratsch, główny menedżer CadSoft Computer GmbH.

Firma CadSoft została założona 20 lat temu w Bawarii i obecnie jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania do projektowania płytek drukowanych. Najnowsza wersja pakietu, Eagle 6.1 została wydana w styczniu tego roku i cechuje się zwiększoną elastycznością projektowania oraz pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas dzięki zoptymalizowanym i nowym funkcjom.

Wśród nich wymienić należy: zaawansowany routing połączeń z układami BGA, routing sygnałów przesyłanych różnicowo, automatyczne tworzenie zakrętów, które wydłużają ścieżki do pożądanych długości oraz logowanie wykonywanych poleceń, w celu cofania i powtarzania ich. Dodatkowo, najnowsza wersja oprogramowania pozwala automatycznie dobierać rozmiary płytki, tworzyć projekty wariantowe, wskazywać krzywe do wycięcia oraz ponownie używać wcześniej stworzonych fragmenty projektów i łączyć schematy, przy zachowaniu ich pełnej spójności.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Ukazał się nowy Global Innovation Index 2025
Zasilanie
TDK Electronics przechodzi w pełni na energię odnawialną we wszystkich zakładach produkcyjnych
Produkcja elektroniki
Lit - perspektywy wydobycia w Europie
Pomiary
Certyfikowane urządzenia medyczne zmieniają rynek gadżetów fitness
Produkcja elektroniki
Chiny rozszerzają ograniczenia eksportowe na metale ziem rzadkich
Zasilanie
Infineon i SolarEdge rozwijają platformę transformatorów półprzewodnikowych dla centrów danych AI
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów