Omron Electronic Components przejmuje firmę Aduro

Koncern Omron (Kyoto, Japonia) poinformował, że przejął firmę Aduro (Pleasanton, USA), producenta podzespołów optycznych. Przejęta firma weszła w skład oddziału biznesowego Omrona zajmującego się podzespołami elektronicznymi, w ramach którego została utworzona nowa dywizja, Omron Network Products LLC, do której przeszli pracownicy firmy Aduro.

Wraz z przejęciem producenta podzespołów optycznych, Omron zamierza postawić na wzmożoną promocję linii produktowej podzespołów optycznych. W szczególności mają być promowane produkty typu CWDM (Coarse Wave Division Multiplexers), których Omron stał się obecnie jednym z czołowych producentów. Podzespoły te są wykorzystywane m.in. w sieciach gigabitowych i urządzeniach HDTV.  

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Omron kupił chińskiego dostawcę przekaźników mocy
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rozwiązania Same Sky z zakresu łączności, systemów audio i zarządzania temperaturą
Komponenty
Samsung zwiększa inwestycje do 73 mld USD, przyspieszając rozwój chipów AI
Komponenty
Apple skupuje mobilną pamięć DRAM, ograniczając dostępność dla konkurencji
Produkcja elektroniki
Znowu rosną ceny półprzewodników
Aktualności
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Aktualności
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów