Zostań hakerem sprzętowym Raspberry Pi

Farnell element14 zaprasza na szkolenie internetowe Elektor Academy "Zostań hakerem sprzętowym Raspberry Pi" (Hardware Hacking with the Raspberry Pi) Podczas szkolenia zostanie zaprezentowane złącze rozszerzeń Raspberry Pi. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusji na temat interfejsu GPIO (General Purpose Input/Output) oraz interfejsów szeregowych, takich jak UART, SPI i I2C. Omówione zostaną również wymogi dotyczące oprogramowania potrzebnego do instalacji każdego interfejsu, schematy ideowe i język programowania (Python). Przygotuj się więc do ataku na swój Raspberry Pi - podłącz do niego interfejsy szeregowe RS232, ekspandery portów GPIO i inne rozszerzenia.

O prowadzącym

Tony jest czytelnikiem magazynu Elektor już od 1985 roku. Jego pierwszy artykuł dla periodyka Elektor został opublikowany w 2005 roku, a od tego czasu pojawiło się 6 kolejnych. Tony studiował informatykę na Uniwersytecie Northumbria i Uniwersytecie Newcastle w Wielkiej Brytanii. Zajmuje się pisaniem oprogramowania dla zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych. Jest również aktywnym działaczem społeczności „makerów” — ruchu ludzi dobrej woli, którzy pracują nad rozwiązywaniem lokalnych problemów w różnych dziedzinach. Można się z nim skontaktować za pośrednictwem portalu NE Makerspace pod adresem (www.makerspace.org.uk).

Kiedy i gdzie?

Początek: Czwartek, 4 lipca 2013 roku, godz. 16:00 czasu środkowoeuropejskiego

Koniec: Czwartek, 4 lipca 2013 roku, godz. 17:00 czasu środkowoeuropejskiego

Miejsce: Online

Posłuchaj
00:00

http://www.element14.com/community/events/3719

Powiązane treści
Zostań hakerem sprzętowym Raspberry Pi
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Certyfikowane urządzenia medyczne zmieniają rynek gadżetów fitness
Produkcja elektroniki
Chiny rozszerzają ograniczenia eksportowe na metale ziem rzadkich
Zasilanie
Infineon i SolarEdge rozwijają platformę transformatorów półprzewodnikowych dla centrów danych AI
PCB
Eurocircuits startuje z konkurencyjną ofertą płytek HDI
Mikrokontrolery i IoT
Ceva i Microchip wspólnie napędzają rozwój sztucznej inteligencji w urządzeniach brzegowych
Produkcja elektroniki
Chińska branża MEMS w silnym trendzie wzrostowym
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów