Dni Radiolokacji 2013

Już po raz trzeci w dniach 23-25 października 2013 r. odbywać się będą Dni Radiolokacji. W ramach imprezy zorganizowane zostaną dwie konferencje: Konferencja Naukowo-Techniczna Radiolokacji oraz konferencja Urządzenia i Systemy Radioelektroniczne. Wydarzenie to organizowane jest przez firmę Bumar Elektronika, Wojskową Akademię Techniczną, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia oraz Departament Polityki Zbrojeniowej MON.

Posłuchaj
00:00

Konferencja Naukowo-Techniczna Radiolokacji organizowana jest od ponad 45 lat, stanowiąc niezmiennie główne krajowe forum wymiany doświadczeń pomiędzy użytkownikami, projektantami oraz  producentami wykorzystywanych we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP urządzeń radiolokacyjnych. Z kolei konferencja Urządzenia i Systemy Radioelektroniczne jest organizowana już po raz szósty. Jest to spotkanie o charakterze naukowym i sprzyja szczegółowemu omówieniu najistotniejszych zagadnień technicznych z dziedziny szeroko rozumianej radiolokacji, telekomunikacji, a także innych obszarów wykorzystujących techniki radioelektroniczne w realizacji swoich celów.

Powiązane treści
Grudniowe Dni Radiolokacji
Rozmowa ze Zbigniewem Sztabikiem, dyrektorem ds. technicznych Zakładu Urządzeń Radiolokacyjnych Zura
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Nowe przemysłowe switche rack firmy Antaira do wymagających zastosowań
Produkcja elektroniki
SMT napędza globalną produkcję elektroniki. Rynek wart 9,56 mld USD do 2030 roku
Projektowanie i badania
Elastyczny chip AI cieńszy niż ludzki włos. FLEXI może zmienić rynek elektroniki wearables
Komponenty
Rekordowe wyniki Apple pod presją niedoborów chipów. AI zmienia układ sił w branży półprzewodników
Aktualności
Przez sztuczną inteligencję silnie rośnie skala cyberataków w chmurze
Komponenty
Dell i NVIDIA fundamentem największej fabryki AI w Indiach: 4000 GPU Blackwell dla NxtGen
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Kiedy projekt elektroniki jest „wystarczająco dobry”, a kiedy staje się ryzykiem biznesowym

W projektowaniu elektroniki bardzo łatwo wpaść w pułapkę myślenia: „działa, więc jest OK”. Układ się uruchamia, firmware odpowiada, prototyp przechodzi testy na biurku. I na tym etapie wiele zespołów uznaje projekt za „wystarczająco dobry”. O decyzjach „good enough”, presji czasu i momentach, w których inżynieria zaczyna generować straty.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów