Haier i Fagor otwierają w Polsce fabrykę za 56 mln euro

Firma Haier - producent telefonów komórkowych, komputerów, telewizorów, pralek i lodówek z Qingdao - i firma Fagor ogłosiły porozumienie o współpracy oraz utworzeniu spółki joint venture. Spółka ta, należąca w 51% do firmy Haier oraz w 49% do Fagora, będzie nadzorować budowę, wykorzystanie oraz rozwój nowego zakładu produkcji chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu. Roczna zdolność produkcyjna nowego zakładu, położonego w Parku Przemysłowym Polskiej Grupy Fagor, wyniesie 500 tys. sztuk i wzrośnie do miliona sztuk w ciągu pięciu lat. Dzięki współpracy firm początkowa wartość inwestycji wyniesie 56 mln euro.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Rynkowym celem Haiera jest znalezienie się do 2016 roku w pierwszej piątce najlepszych firm produkujących sprzęt wolnostojący. Jest to również część planu rozwoju hiszpańskiej firmy Fagor, jaki sobie wyznaczyła na lata 2013-2016, jak można przeczytać w komunikacie informacyjnym. Uruchomienie produkcji w nowej fabryce chłodziarko-zamrażarek przewidziano na czerwiec 2014 r.

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Nie powstanie fabryka Haiera-Fagora w Polsce
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Społeczność element14 zaprasza inżynierów do wyzwania w obszarze Smart Home i opieki zdrowotnej
Projektowanie i badania
Siemens przejmie Precision Innovations. AI przyspieszy projektowanie układów SoC
Pomiary
Dokładność elektroniki noszonej
Optoelektronika
Dokładny monitoring z powietrza - polski startup MIRORES tworzy nową generację systemów termalnych dla dronów
Komunikacja
Gdzie kończy się satelita, a zaczyna kosmiczny śmieć
Mikrokontrolery i IoT
Farnell podejmuje współpracę z Hailo, by przyspieszyć innowacje w zakresie Edge AI
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce
Automatyczny import
Certyfikowane urządzenia Moxa: fundament cyberbezpieczeństwa w sieciach OT
Automatyczny import
Precyzyjna automatyzacja wymiany palet: Moduły NSA plus i ich następcy

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów