Dynamiczny wzrost sprzedaży Grupy APS Energia

Grupa APS Energia, krajowy dostawca przemysłowych systemów zasilania awaryjnego, zanotowała w I połowie 2014 r. 29,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza 74-procentowy wzrost rok do roku. Jest to wynik m.in. podpisanych kontraktów na dostawę systemów zasilania awaryjnego dla elektrowni węglowych w Turcji. W kolejnych miesiącach firma zamierza w coraz większym stopniu koncentrować się na rynkach zachodnich i Bliskiego Wschodu w zakresie dostaw systemów dla m.in. energetyki, nafty i gazu, przemysłu, a także na rozszerzeniu portfela produktów dla producentów trakcji jezdnej.

Posłuchaj
00:00

Na jesieni firma rozpocznie budowę kompleksu badawczo-produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym pod Warszawą. - Pracujemy intensywnie nad rozwojem Grupy APS Energia. Powiększyliśmy nasz zespół inżynierski o dodatkowe 9 osób, a dział produkcyjny o 8 osób. Jednocześnie na jesieni planujemy rozpoczęcie budowy kompleksu badawczo-produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym pod Warszawą - powiedział Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Powiązane treści
APS Energia odnotowała rekordowe wyniki kwartalne
APS Energia odnotowała rekordowe wyniki kwartalne
APS Energia z większymi przychodami i małą stratą w 2017 roku
APS Energia buduje pod Warszawą nowe centrum produkcyjno-inżynieryjne za 18 mln zł
APS Energia ma rekordowy portfel zleceń i zapowiada wzrost obrotów o 50%
Rekordowe zyski firmy APS Energia
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Rozwój technologii laserowych w przemyśle, automatyce i elektronice - Laser Technica 2026 (12–14 maja 2026)
Produkcja elektroniki
Unisystem x SoMLabs – współpraca, która wzmacnia europejski rynek elektroniki
Projektowanie i badania
Teradyne przejmuje TestInsight, wzmacniając narzędzia testowe dla układów AI i centrów danych
Komponenty
Pełne portfolio płytek Click od MIKROE już dostępne w ofercie DigiKey
Elektromechanika
Humanoidalne roboty stały się rzeczywistością
Optoelektronika
Powstanie największy w UE ośrodek produkcji kabli optycznych i 2500 nowych miejsc pracy
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów