APS Energia odnotowała rekordowe wyniki kwartalne

| Gospodarka Artykuły

APS Energia w I kwartale 2018 roku wypracowała rekordowe przychody w wysokości 29,5 mln zł, co oznacza wzrost o 59% rok do roku. Przychody z segmentu zasilania wzrosły w I kw. 2018 r. o 87,5% r/r, osiągając wartość 14,2 mln zł. Sprzedaż usług dla energetyki przemysłowej spadła o 28,4% r/r do poziomu 4,8 mln zł. Natomiast przychody z pozostałych segmentów wyniosły 10,6 mln zł, co oznacza wzrost o 141,5% r/r. Producent systemów zasilania gwarantowanego ma najwyższy w swojej historii backlog, wart 43,5 mln zł.

APS Energia odnotowała rekordowe wyniki kwartalne

Marża brutto na skonsolidowanej sprzedaży była 2-krotnie wyższa niż w pierwszym kwartale 2017 roku i wyniosła 30%. Najwyższy wzrost marży brutto odnotowano w segmencie sprzedaży systemów zasilania z 23 do 40% r/r, na co w głównej mierze miały wpływ dostawy na rynek rosyjski, który odpowiada za 66% przychodów Grupy APS.

- Wschód pozostaje dla nas kluczowy, ale aktywnie szukamy możliwości również na innych rynkach. Realizujemy pierwszy duży kontrakt na terenie USA, staramy się o kontrakty na Bliskim Wschodzie, chcemy także zaistnieć w Azji - mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia. Poza ekspansją geograficzną APS Energia bada rynek także pod kątem dywersyfikacji produktowej. Prezes podkreśla potencjał segmentu energetyki odnawialnej oraz trakcji jezdnej, który pomoże Grupie zniwelować sezonowość.

źródło: APS Energia

Zobacz również