Austriacki AMS chce kupić fabrykę układów 200 mm

AMS, wcześniej znane jako Austriamicrosystems, planuje rozszerzyć fabryczną produkcję układów, zarówno na potrzeby własne, jak i foundry, i chce w tym celu zakupić fabrykę operującą na płytkach 200 mm. Może to być fabryka układów logicznych wytwarzanych w technologii 200 mm - takie półprzewodniki obecnie najczęściej produkuje się na płytkach 300 mm. Wówczas AMS zainstalowałby w niej własne analogowe procesy produkcyjne, zgodnie z profilem wytwarzania przez firmę wydajnych układów analogowych, układów zasilania dużej mocy oraz czujników.

Posłuchaj
00:00

Zdolność produkcyjna 200-milimetrowej fabryki AMS w Unterpremstaetten w Austrii wynosi obecnie 160 tysięcy płytek rocznie. Oferuje ona procesy CMOS, HVCMOS i SiGe o wymiarze charakterystycznym 0,8 µ, 0,35 µ oraz 180 nm. Technologicznymi partnerami firmy są TSMC, IBM oraz dostawca pure play - UMC.

Powiązane treści
AKHAN Semiconductor wytwarza półprzewodniki na bazie diamentów syntetycznych na płytkach 200 mm
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Produkcja elektroniki
DMASS podsumował 2024 rok
Komponenty
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Pomiary
Nowa seria ultraszybkich digitalizerów GHz od Spectrum Instrumentation
Produkcja elektroniki
Produkcja półprzewodników według lokalizacji
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów