AKHAN Semiconductor wytwarza półprzewodniki na bazie diamentów syntetycznych na płytkach 200 mm

Firma AKHAN Semiconductor, rozwijająca technologię produkcji półprzewodników w oparciu o diamenty syntetyczne, instaluje urządzenia fabryczne operujące na podłożach 200 mm w nowym zakładzie produkcyjnym w Gurnee, w stanie Illinois. W połowie stycznia AKHAN poinformował, że pierwsze produkty z Gurnee wkrótce trafią pierwszego komercyjnego klienta firmy. Według przedstawicieli producenta zastosowanie diamentów syntetycznych w technologii układów scalonych pozwoli wytworzyć nową generację półprzewodników odpowiednich do stosowania w wysokich temperaturach, a także cieńszych i o niższym poborze mocy w porównaniu do tradycyjnych chipów.

Posłuchaj
00:00

AKHAN ma nadzieję, że dzięki takim właściwościom jej układy będą świetnym rozwiązaniem dla rynku Internetu Rzeczy. Bardzo szybki wzrost ilości urządzeń z kategorii IoT napędza popyt na wszystkie rodzaje nowych półprzewodników. Organizacja SEMI szacuje, że globalna zdolność produkcyjna półprzewodników na płytkach 200 mm wzrośnie z 5,2 mln płytek miesięcznie w 2015 roku do około 5,4 mln płytek miesięcznie w roku 2018.

Powiązane treści
SMIC uruchamia fabrykę płytek 200 mm w Shenzhen
Austriacki AMS chce kupić fabrykę układów 200 mm
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Weidmüller ponownie w światowej czołówce - trzeci z rzędu złoty medal EcoVadis za zrównoważony rozwój
Komponenty
Rochester Electronics zwiększa dostępność układów Lattice dla aplikacji o długim cyklu życia
Zasilanie
DigiKey prezentuje pierwszy w branży konfigurator zasilaczy dostępny online
Projektowanie i badania
Biblioteka przewodników firmy Mouser
Zasilanie
Nowy e-book Mouser i YAGEO: elementy pasywne dla zasilania pojazdów elektrycznych
Projektowanie i badania
OVHcloud uruchamia pierwszą w Europie platformę Quantum-as-a-Service
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów