EBS Ink-Jet, Cimat i Pixel unowocześniają parki maszynowe

Producent drukarek przemysłowych z Wrocławia zmodernizował park produkcyjny w zakresie montażu SMT, wymieniając stare maszyny na dwa automaty Yamaha YS12F. Nowe urządzenia dostarczyła firma Renex. EBS Ink-Jet to producent drukarek przemysłowych zatrudniający blisko 130 osób. Atutem wrocławskiej spółki jest duży dział badawczo-rozwojowy mający około 30 pracowników, w którym opracowywane są nowe typy drukarek atramentowych.

Posłuchaj
00:00

W kompletną linię montażową SMT firmy DDm Novastar zainwestował też bydgoski Cimat - producent wyważarek. Inwestycja firmy jest częścią projektu "Produkcja wyważarek w oparciu o innowacyjne rozwiązania", współfinansowanego z funduszy rozwojowych UE i dotacji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wyważarki produkowane przez Cimat pracują na całym świecie, m.in. w zakładach Valeo, Delphi, Sachs, Eaton czy Rockwell. W ramach projektu unijnego uruchomiono w firmie dział badawczo-rozwojowy, a w maju tego roku Cimat otworzył nową halę produkcyjną na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, o pow. 2 tys. m².

O dalsze maszyny SMT swój potencjał technologiczny rozbudował bydgoski Pixel - producent systemów informacji pasażerskiej. Pixel kupił od firmy Renex drukarkę pasty lutowniczej Yamaha YSP, która dołączyła do poprzednio zakupionego automatu pick&place Yamaha YS12F.

Powiązane treści
Renex przedstawicielem firmy Yamaha na Polskę
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Polska marka GOODRAM pokazuje pierwszy na świecie dysk SSD 122,88 TB dla centrów danych
Projektowanie i badania
Jak wybrać właściwą uszczelkę EMI? Pobierz bezpłatny poradnik!
Pomiary
Rohde & Schwarz dostarczy zaawansowane skanery bezpieczeństwa na lotniska przed Mundialem 2026
Produkcja elektroniki
ROHM i Tata Electronics nawiązują strategiczne partnerstwo w zakresie półprzewodników
Komponenty
Marvell przejmuje XConn: przełączniki PCIe i CXL jako fundament skalowalnych systemów AI
Projektowanie i badania
Technologie kwantowe – kto jest liderem?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów