Scanditron nowym dystrybutorem firmy Ekra

Spółka Scanditron została nowym dystrybutorem firmy Ekra na rynek Europy Północnej. Od stycznia 2015 roku Scanditron będzie odpowiedzialny za sprzedaż sitodrukarek i części firmy Ekra oraz ich serwis w Szwecji, Norwegii, Danii, Polsce, Finlandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Jak zapewnił Björn Johnsson, prezes zarządu Scanditron Group, ze starannej ewaluacji różnych strategii produkcyjnych dotyczących nadruku pasty lutowniczej wynika, że to właśnie współpraca z Ekrą pozwoli na dostarczanie optymalnych rozwiązań dla wymagających klientów.

Posłuchaj
00:00

Ekra Automatisierungssysteme GmbH jest producentem szablonów i sitodrukarek działającym w Bönnigheim w Niemczech. Firma jest członkiem ASYS Group, globalnej firmy technologicznej oferującej systemy transportu płyt, urządzenia procesu produkcji i dedykowane wyposażenie dla przemysłu elektronicznego, a także dla producentów ogniw fotowoltaicznych.

Firma Scanditron jest dostawcą maszyn, materiałów, wsparcia oraz szkoleń dla producentów elektroniki w krajach północnoeuropejskich i bałtyckich oraz w Polsce. Należy do prywatnej korporacji Kamic Group z siedzibą w Szwecji. Posiada oddziały w Szwecji, Finlandii, Danii i w Polsce oraz biura sprzedaży i serwisu w Norwegii i Estonii.

źródło: Scanditron

Powiązane treści
Scanditron ma ISO
DEK poszerza współpracę ze Scanditronem
Scanditron dystrybutorem AIM
Rozmowa z Marcinem Jastrząbkiem, prezesem firmy Scanditron w Łodzi
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Chiński gigant elektroniki mocy Sungrow zbuduje pod Wałbrzychem fabrykę falowników PV i magazynów energii za 230 mln euro
PCB
Biodegradowalne płytki PCB: szansa dla elektroniki o krótkim cyklu życia
Produkcja elektroniki
Ukazał się nowy katalog produktowy Grupy Renex
Mikrokontrolery i IoT
Texas Instruments kupuje Silicon Labs za 7,5 mld USD i wzmacnia segment bezprzewodowej łączności IoT
Komponenty
Positron pozyskuje 230 mln USD na ASIC do inferencji AI. Startup stawia na architekturę „memory-first”
Komponenty
Infineon przejmuje od ams OSRAM działalność w zakresie sensorów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Projektowanie układów chłodzenia w elektronice - metody obliczeniowe i symulacyjne

Rosnące straty mocy w nowoczesnych układach elektronicznych sprawiają, że zarządzanie temperaturą przestaje być jedynie zagadnieniem pomocniczym, a staje się jednym z kluczowych elementów procesu projektowego. Od poprawnego odprowadzania ciepła zależy nie tylko spełnienie dopuszczalnych warunków pracy komponentów, lecz także długoterminowa niezawodność urządzenia, jego trwałość oraz zgodność z obowiązującymi normami. W niniejszym artykule przedstawiono uporządkowane podejście do projektowania układów chłodzenia, obejmujące metody obliczania strat mocy, analizę termiczną oraz wykorzystanie narzędzi symulacyjnych, w tym modeli cieplnych implementowanych w środowiskach symulacji elektrycznych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów