BlackBerry zaprzecza, że Samsung stara się go kupić

Według raportu agencji Reuters Samsung był skłonny zapłacić aż 7,5 mld dolarów za przejęcie BlackBerry. W tej sprawie firma wydała oświadczenie, w którym zaprzecza rozpowszechnianym w prasie informacjom o możliwości jej wykupienia przez Samsunga. Oświadczenie BlackBerry pozostawia bardzo małe pole manewru, co oznacza, że raport agencji Reuters był całkowicie błędny. W środę po agencyjnych informacjach kurs akcji BlackBerry wystrzelił w górę o prawie 30%. Po zdementowaniu pogłosek kurs uległ korekcie o około 15%.

Posłuchaj
00:00

Oto środowe oświadczenie BlackBerry:
Firma BlackBerry jest świadoma niektórych doniesień prasowych opublikowanych dziś w odniesieniu do ewentualnej oferty kupna BlackBerry przez Samsunga. BlackBerry nie jest zaangażowany w rozmowy z Samsungiem dotyczące ewentualnej oferty zakupu BlackBerry. Zasadą BlackBerry jest niewypowiadanie się na temat plotek i spekulacji, zatem firma nie zamierza ich dalej komentować.

Reuters donosił, że Samsung zamierza kupić BlackBerry w celu zdobycia jego portfela patentów. Jednak cena wydawała się podejrzana. Patenty BlackBerry zostały ostatnio wycenione na 2 do 3 mld dolarów, czyli 7,5 mld dolarów byłoby wysoką premią.

źródło: Business Insider

Powiązane treści
BlackBerry kupi Good Technology za 425 mln dolarów
BlackBerry po raz kolejny redukuje zatrudnienie
Samsung głównym dostawcą chipów do następnego iPhone'a
Firma BlackBerry nie będzie sprzedana
Konsorcjum Fairfax Financial może przejąć BlackBerry
BlackBerry zredukuje zatrudnienie o 40%
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Metale ziem rzadkich - najpotężniejsze narzędzie Chin w walce o dominację gospodarczą
Aktualności
Weidmüller ponownie w światowej czołówce - trzeci z rzędu złoty medal EcoVadis za zrównoważony rozwój
Komponenty
Rochester Electronics zwiększa dostępność układów Lattice dla aplikacji o długim cyklu życia
Zasilanie
DigiKey prezentuje pierwszy w branży konfigurator zasilaczy dostępny online
Projektowanie i badania
Biblioteka przewodników firmy Mouser
Zasilanie
Nowy e-book Mouser i YAGEO: elementy pasywne dla zasilania pojazdów elektrycznych
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów