Apple ma zapłacić uniwersytetowi 234 mln dolarów za naruszenie patentu

Amerykański sąd zadecydował w piątek o wypłaceniu przez firmę Apple odszkodowania w wysokości ponad 234 mln dolarów na rzecz Uniwersytetu Wisconsin-Madison za wprowadzenie bez pozwolenia uczelnianej technologii mikroprocesorowej do niektórych iPhone'ów i iPadów. Odszkodowanie jest mniejsze niż 400 mln dolarów, o których mówiła organizacja Wisconsin Alumni Research Foundation po tym, jak we wtorek sąd orzekł naruszenie przez Apple'a patentu dotyczącego poprawy wydajności procesorów. Firma Apple złoży odwołanie od wyroku, a obecnie odmawia komentarzy.

Posłuchaj
00:00

Powiązane treści
Liczba polskich patentów wzrosła o 19%
Apple zbuduje w Chinach centrum badawczo-rozwojowe
Kwartalne wyniki Apple'a dużo gorsze od oczekiwań
Apple kupuje startup Emotient
Apple osiągnął nowy weekendowy rekord sprzedaży iPhone'ów
Apple przygotowuje w Dolinie Krzemowej zaplecze na nowy kampus dla 15 tys. pracowników
Produkty Apple'a zdobywają coraz większe udziały w rynku
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
DigiKey prezentuje pierwszy w branży konfigurator zasilaczy dostępny online
Projektowanie i badania
Biblioteka przewodników firmy Mouser
Zasilanie
Nowy e-book Mouser i YAGEO: elementy pasywne dla zasilania pojazdów elektrycznych
Projektowanie i badania
OVHcloud uruchamia pierwszą w Europie platformę Quantum-as-a-Service
Projektowanie i badania
Komputery kwantowe to wciąż odległa przyszłość - ale coraz bardziej konieczna
Projektowanie i badania
Nowy zasób online dla płytek i zestawów ewaluacyjnych do systemów wbudowanych oraz narzędzi
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Ukryte koszty poprawek. Dlaczego naprawa projektu zawsze kosztuje więcej niż dobre planowanie - czyli im później wykryjesz błąd, tym drożej go naprawisz

Większość projektów elektronicznych nie upada dlatego, że zabrakło budżetu na komponenty — lecz dlatego, że zbyt późno wykryto błędy projektowe. To one, a nie same materiały, generują największe koszty: dodatkowe prototypy, opóźnienia, ponowne testy, a często nawet przebudowę całych urządzeń.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów