Już niebawem wystawa Embedded World 2016

Tegoroczna wystawa i konferencja poświęcona systemom wbudowanym - a więc głównie mikrokontrolerom, komponentom programowalnym, narzędziom deweloperskim oraz powiązanym tematycznie usługom - odbędzie się tuż przed Automaticonem - w dniach 23-25 lutego w Norymberdze, w Niemczech. Targi skupiają blisko tysiąc wystawców i ponad 25 tysięcy odwiedzających. Zapewnia to imprezie duży rozmach i pozwala traktować ją jako wiodące wydarzenie w skali międzynarodowej, pod które ustala się daty premier nowych produktów i technologii. Tradycyjnie na targach pojawi się kilka firm z Polski.

Posłuchaj
00:00

Również w tym roku trudno uznać, że nasza reprezentacja jest imponująca. Niestety lata mijają, a na Embedded World krajowych firm pojawia się tylko kilka. Niemniej, ponieważ wielu specjalistów wybiera się na te targi w roli gości, warto zapamiętać i dostrzec naszą obecność. W bieżącym roku własne stoiska będą miały firmy EAE Elektronik, TME i Wilk Elektronik. Pozostali wystawcy z Polski będą współwystawiać się ze swoimi dostawcami lub partnerami biznesowymi: poznański Antmicro - Enclustra, Elproma Elektronika - Teleorigin oraz Grinn - MEV Elektronik Service. Tematem przewodnim nadchodzącej imprezy będzie IoT.

Powiązane treści
Rozmowa z Piotrem Zbysińskim, dyrektorem ds. technologii w firmie BTC/SoMLabs
Wygraj wyjazd do Norymbergi na Targi Embedded - konkurs wiedzowy Atmel i JM elektronik
Embedded World - tylko dwie firmy z kraju
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Infineon otwiera w Austrii laboratorium aplikacji UWB
Produkcja elektroniki
NGK rozbuduje amerykański zakład wytwarzający komponenty sprzętu do produkcji półprzewodników
Produkcja elektroniki
Metale ziem rzadkich - najpotężniejsze narzędzie Chin w walce o dominację gospodarczą
Aktualności
Weidmüller ponownie w światowej czołówce - trzeci z rzędu złoty medal EcoVadis za zrównoważony rozwój
Komponenty
Rochester Electronics zwiększa dostępność układów Lattice dla aplikacji o długim cyklu życia
Zasilanie
DigiKey prezentuje pierwszy w branży konfigurator zasilaczy dostępny online
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów